15:18 23 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

دبیرکل ناتو می‌گوید که کشورهای عضو ناتو تقویت قدرت چین، رشد اقتصادی و سیاست خارجی فعال این کشور را بدون جواب نخواهند گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، ینس استولتنبرگ، دبیرکل اتحاد آتلانتیک شمالی، امروز (دوشنبه، ۸ جون) با ارایه استراتژی توسعه بلوک نظامی تا سال ۲۰۳۰، اظهار داشت: "چین به زودی به اقتصاد اصلی جهان تبدیل خواهد شد، دارای دومین بودجه بزرگ نظامی است، سرمایه گذاری‌های قابل توجه‌ی در فناوری مدرن و راکت‌هایی که می‌توانند به کشورهای ناتو برسند انجام می‌دهد، در فضای مجازی به ما نزدیک می‌شود، در قطب شمال، در افریقا در زیرساخت‌ها سرمایه گذاری می‌کند و به طور فزاینده ای با روسیه همکاری می‌کند. همه اینها برای امنیت متحدین ما بدون عواقب نیست. به همین دلیل، باید به این امر پاسخ دهیم".

وی یادآوری کرد که موضوع تقویت چین در اجلاس اتحادیه ناتو در ماه دسمبر سال گذشته در لندن نیز مورد بحث قرار گرفته بود.

استولتنبرگ افزود: "رهبران کشورهای عضو ناتو در اجلاس در لندن در ماه دسمبر گفتند که باید درمورد مسایل امنیتی در پرتو زمینه تقویت قدرت چین، فکر کنیم. در این رشد مزایایی هم وجود دارد: توسعه چین منجر به رشد در منطقه می‌شود، میلیون‌ها نفر توانستند فقر را پشت سر بگذارند. اما این رشد باعث نگرانی متحدین ما نیز می‌شود".

مرتبط:

مایک پمپئو به شدت به چین حمله کرد
کرونا؛ چین به منطقه‌ای کم خطر تبدیل شده است
شواهد جدیدی از پنهانکاری چین در رابطه با شیوع کرونا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر