19:14 05 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقامات در کوریای شمالی از قطع روابط میان دو کره خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تاس، کیم یو جونگ معاون کمیته مرکزی کارگران دو کوریا اعلام کرده است که وقت آن است که روابط با کشور کوریای جنوبی از بین برود.
خانم جونگ گفت: "فکر می کنم که زمان آن رسیده روابط با کوریای جنوبی را قطع کنیم. ما در آینده نزدیک گام بعدی را درباره سئول خواهیم گرفت."
معاون مرکزی کارگران دو کوریا دستور داده است که هرچه عاجل اقدامات صورت بگیرد.

© AFP 2020 / Korea Summit Press Pool

خبرگزاری رسمی کوریای شمالی بامداد سه‌شنبه گزارش داد: «پیونگ یانگ خط ارتباطی میان مقام های شمال و جنوب و سایر راه‌های ارتباطی را از ساعت دوازده روز نهم جون قطع و تعطیل می‌کند».
مقامات کوریای جنوبی، خواستار حفظ خطوط ارتباطی بین دو کوریا شده و اعلام کردند که کوریای شمالی به 2 تماس تلفنی آنها پاسخ نداده است وزارت اتحاد کوریای جنوبی اعلام کرد: «دفتر ارتباطی امروز صبح سعی کرد با کوریای شمالی تماس بگیرد اما پیونگ یانگ جواب نداد»، به گفته وزارت دفاع کوریای جنوبی، « کوریای شمالی به تماس ها از طریق خطوط داغ نظامی نیز پاسخ نداده است».
این راه‌های ارتباطی شامل خطوط ارتباطی دریاهای شرق و غرب میان ارتش‌های دو کشور، خط ارتباطی آزمایشی بین دو کوریا و خط تماس ویژه میان حزب کمونیست کارگران کوریای شمالی و کاخ آبی ریاست جمهوری کوریای جنوبی می‌شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر