00:52 03 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پروفیسور انستیتوت ویروس‌شناسی دانشگاه ووهان معتقد است که ویروس کرونا که در بازار عمده فروشی پکن یافت شده است بسیار مسری‌تر از آن چیزی است که در بازار غذاهای بحری ووهان ظاهر شده بود.

به گزارش اسپوتنیک، یانگ ژانتسیو، پرفسور انستیتوی ویروس شناسی در بخش طبی دانشگاه ووهان به این باور است که ویروس کرونایی که در بازار عمده فروشی پکن یافت شده است بسیار مسری‌تر از ویروسی است که در بازار غذاهای بحری ووهان ظاهر شده بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: "شیوع بیماری کرونا در ووهان در زمستان بوده است ولی اکنون دمای گرم تابستانی که در پایتخت چین رخ می‌دهد به عدم شیوع این بیماری کمک نمی‌کند".

ژانتسیو تاکید کرد که تفاوت بین وضعیت فعلی پکن و آنچه که در ووهان اتفاق افتاده بود این است که چین قبلاً تجربیات قابل توجهی را جمع کرده و راه‌های موثری برای محافظت در برابر ویروس ایجاد کرده است.

پروفیسور افزود: "شیوع مجدد و سویه‌های جدید این ویروس تحقیقات و توسعه واکسین‌ها را پیچیده می‌کند".

به تاریخ ۳۱ دسمبر سال ۲۰۱۹، مقامات چینی به سازمان جهانی صحت از شیوع ذات‌الریه ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (ولایت هوبی) اطلاع دادند. کارشناسان دریافتند که عامل ایجاد کننده  این بیماری ویروس جدید کرونا است، بعدا این بیماری رسما COVID-19 نامگذاری شد و سازمان جهانی صحت به تاریخ ۱۱ مارچ، بیماری همه‌گیر ناشی ویروس جدید در جهان را اعلام کرد.

مرتبط:

سناتور آمریکایی: چین مانع ساخت واکسن کرونا است
بازگشت کرونا به چین/ وضعیت هشدارآمیز در پی شناسایی مبتلایان جدید در پکن
هشدار مقامت چین از بازگشت دوباره ویروس کرونا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر