17:09 19 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پلیس چین اعلام کرد که پنج نفر را که با هدف ربودن، یکی از ثروتمندترین افراد این کشور وارد خانه او شده بودند بازداشت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از The New York Times پلیس چین اعلام کرد که پنج نفر رای را بازدالشت کرده است که با هدف ربودن هی شیانگژیان، یکی از ثروتمندترین افراد این کشور وارد خانه ویلایی او شده بودند.

پسر هی شیانگژیان روز یکشنبه به پلیس اطلاع داده بود که عده ای وارد ویلای پدرش در شهر فوشان شده اند. برخی گزارش ها حاکی است که پسر 55 ساله هی شیانگژیان پس از فرار از ویلای پدرش با شنا در رودخانه توانسته بود خود را به نقطه امنی برساند و پلیس را از حضور افرادی با «مواد منفجره» در محل اقامت پدرش آگاه کند.

برخی از ساکنان محله ای که ویلای هی شیانگژیان در آن واقع شده است اعلام کرده اند که بنا به دستور پلیس یکشنبه شب و صبح دوشنبه اجازه خروج از منازلشان را نداشتند.

هی شیانگژیان، 77 ساله، یکی از بنیانگذاران گروه تجاری مایدیا Midea Group) ) در چین است. مایدیا یکی از مهم ترین تولیدکنندگان لوازم الکتریکی منازل در جهان محسوب می شود.

پلیس شهر فوشان اعلام کرده که در جریان خنثی کردن طرح ربودن هی شیانگژیان به کسی آسیبی نرسیده است. از این سرمایه دار چینی در فهرست فوربس به عنوان ششمین فرد ثروتمند چین یاد شده است. او همچنین در فهرست ثروتمندترین افراد جهان در جایگاه سی و ششم قرار دارد. ثروت او نزدیک به 25 میلیارد دالر تخمین زده شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر