03:45 29 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا اظهار داشت که حمله به ونزوئلا یک ایده «باحال» است.

به گزارش اسپوتنیک، واشنگتن پست نوشت که به کتاب 592 صفحه‌ای بولتون دست یافته و مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در این کتاب تمرکز زیادی بر مسائل و تصمیم‌های سیاست خارجی از اوکراین و ونزوئلا گرفته تا کوریای شمالی و ایران دارد.


بولتون همچنین در کتابش به برخی اظهارات عجیب رئیس‌جمهور امریکا اشاره کرده و نوشته است که ترامپ حمله احتمالی به ونزوئلا را «باحال» توصیف کرده و گفته که این کشور «در حقیقت بخشی از ایالات متحده امریکاست».

پیش از این در اوایل ماه می، رئیس‌جمهور ترامپ گفته بود که «اگر می‌خواست وارد ونزوئلا شود، راز در این مورد وجود نمی‌داشت».

بولتون در کتاب تازه خود که قرار است با عنوان «اتاق حوادث: یک خاطره از کاخ سفید» نوشته است که ترامپ ایده حمله به ونزوئلا را باحال توصیف کرده است.

یادآوری می‌کنیم، که یک سال پیش، اعتراضات گسترده در برابر مادورو در ونزوئلا آغاز شد، در نتیجه، رهبر مخالفان خوان گوآیدو خود را رئیس‌جمهور موقت اعلام کرد به این دلیل که او در زمان «کودتا» رئیس مجلس بود.

ایالات متحده امریکا و برخی از کشورهای غربی بلافاصله گوآیدو را به عنوان رئیس‌جمهور به رسمیت شناختند. روسیه، چین، ترکیه و سایر کشورها از مادورو به عنوان رئیس مشروعیت دولت پشتیبانی کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر