15:39 01 دسمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

معاون همکاری های بین‌المللی «روسکوسموس» می‌گوید که سازمان فضایی فدرال روسیه از قطعنامه‌ای علیه مسابقه تسلیحاتی در فضا حمایت می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ساویلیف، معاون همکاری های بین‌المللی «روسکوسموس» با اظهار نظر در مورد برنامه‌های امریکا برای نظامی کردن فضا گفت که این این سازمان از قطعنامه‌ای علیه مسابقه تسلیحاتی در فضا حمایت می‌کند.

پیش از این، وزارت دفاع ملی امریکا از «استراتژی دفاعی در فضا» رونمای کرده که این استراتژی برای پاسخگوی و مقابله با تهدیدات فضایی به اصطلاح «دشمن» امریکا به ویژه روسیه و چین تدوین شده است.

آقای ساویلیف گفت: برای تصویب قطعنامه در مورد جلوگیری از مسابقه تسلیحاتی در فضا، ما به طور مداوم از همه سایت‌های مذاکره کننده ممکن و مقرون به صرفه حمایت می‌کنیم.

او در ادامه افزود: ما نسبت به اظهارات مبنی بر این که روسیه قصد استقرار اسلحه‌های را در فضا علیه امریکا دارد، احتیاط می‌کنیم.

پیش از این، سفیر روسیه در امریکا اظهار کرد، واشنگتن به دنبال تبدیل کردن فضا به یک منطقه جنگی بوده در حالی که لزومی برای اینکه بدتر کردن وضعیت در این حوزه و به راه افتادن یک رقابت تسلیحاتی دیگر وجود ندارد.

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی زوزدا گفت: ما شاهد هستیم که آمریکایی‌ها با حمایت هم‌پیمانانشان در ناتو تلاش دارند فضا را تبدیل به یک منطقه جنگی و میدان نبرد احتمالی میان کشورها کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما در حال انجام هر کار ممکن به منظور جلوگیری از این موضوع هستیم.

آنتونوف در ادامه گفت: مسکو تاکنون نتوانسته واشنگتن را نسبت به لزوم همکاری برای پیشگیری از یک رقابت تسلیحاتی در فضا قانع سازد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر