17:48 15 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

دانشمندان در مورد ناپدید شدن آنتی‌بادی‌های ویروس کرونا پس از بهبودیافتن بیمارهای کووید ۱۹ هشدار دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه South China Morning Post، دانشمندان تمریکایی و چینی هشدار داده اند، که ممکن است افراد هرگز آنتی‌بادی برای ویروس کرونا را نگه ندارند، زیرا در بعضی موارد پس از بهبودی بیمار، آنتی‌بادی‌ها از بین می‌روند.

کارشناسان با مطالعه ظاهر ایمنی در کارمندان صحی ووهان که به کانون ویروس کرونا تبدیل شده بود، به این نتیجه رسیدند که داکتران در مراحل اولیه شیوع با بیماران آلوده تماس مستقیم داشتند.

معلوم شد که حداقل یک چهارم از ۲۳ هزار داکتر مورد مطالعه می‌توانند به ویروس کرونا آلوده شوند، اما تنها ۴ درصد آنها آنتی‌بادی‌ها را حفظ کردند.

این مطالعه همچنین مشخص کرد: افراد به سختی می‌توانند مدت طولانی آنتی‌بادی‌ را علیه این ویروس حفظ کنند.

علاوه بر این، معلوم شد که بیش از ۱۰ درصد از بیماران مورد مطالعه می‌توانند ظرف یک ماه پس از بهبودی، آنتی‌بادی‌های بدن را از دست دهند.

در ماه می، دانشمندان سویدی نسبت به اثربخشی استراتژی سیستم ایمنی ابراز تردید کردند.

بنابر این، تنها ۷.۳ درصد از ساکنان استکهلم تا پایان اپریل آنتی‌بادی‌های ضد ویروس کرونا را حفظ کردند. بسیاری از کارشناسان انتظار داشتند که شهروندان بیشتری نسبت به این بیماری مصئونیت خاصی کسب کنند.

براساس آخرین آمار، بیش از ۸.۳۳ میلیون مورد عفونت ویروس کرونا در جهان ثبت شده است که از آنجمله ۴۴۸.۵ هزار نفر جان باخته اند و ۴ میلیون نفر نیز صحت‌یاب شده اند.

مرتبط:

کرونا؛ مرگ بیش از دو هزار هندی در یک روز
ثبت بالاترین رقم جان باختگان کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در افغانستان
علائم اصلی کرونا در کودکان را بشناسید
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر