07:17 17 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در امریکا در یک شبانه  نزیک به بیست و هشت هزار نفر به بیماری ویروس کرونا دچار شده اند. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، روند افزایشی مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و این در حالی است که بخش گسترده‌ای از افکار عمومی و همچنین سیاسیون امریکا واکنش دیرهنگام کاخ سفید به گسترش این بیماری را عامل آن می‌دانند.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از همه ایالت‌های امریکا به صورت مجموع، ۲۷۹۲۴ نفر جدید به ویروس کرونا دچار شده اند. 

بر پایه این گزارش، طی یک روز گذشته نیز ۷۴۷ امریکایی بر اثر دچار شدن به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بدین ترتیب، شمار کل دچارشدگان به ویروس کووید۱۹ در امریکا به ۲،۲۶۳،۶۵۱ نفر و شمار قربانیان بر اثر این بیماری به ۱۲۰،۶۸۸ تن افزایش یافت.

آمار وبگاه ورلدامتر مقداری از آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» از شمار دچارشدگان و جان‌باختگان بیشتر است و دلیل آن نیز عدم اعلام آمار از سوی برخی ایالت‌های امریکا از جمله نیویورک به «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری» این کشور موسوم به CDC است که به تبع در سایت جانز هاپکینز نیز درج نمی‌شود.

پیش از این رئیس مؤسسه بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد پیش‌بینی کرد که شمار قربانیان کرونا در ایالات متحده امریکا ظرف سه ماه آینده و تا ماه سپتامبر به ۲۰۰ هزار نفر برسد.

روز چهارشنبه نیز «آنتونی فائوچی» عضو ارشد کارگروه کرونای کاخ سفید با بیان این که امریکا هنوز در موج اول کرونا قرار دارد، گفت افزایش موارد مثبت دچارشدگان به ویروس کرونا را نمی‌توان با افزایش آزمایش‌ها توجیه کرد.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر