18:16 26 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سازمان جهانی صحت اعلام داشته است که اثرات طولانی بیماری همه‌گیر ویروس کرونا در بخش‌های مختلف زندگی اجتماعی بشریت قابل احساس خواهند بود.

به گزارش اسپوتنیک، تدروس ادهانوم، رئيس سازمان جهانی صحت در نشست مجازی جهانی درمورد موضوعات صحت که توسط مقامات دوبی برگزار شده بود، گفت که اپیدمی جهانی هنوز هم در مرحله رشد قرار دارد.

تدروس آدهانوم گفت: "و ما می‌دانیم که پاندمی به مراتب سخت‌تر از یک بحران در سیستم صحت، است. این یک بحران اقتصادی و بحران اجتماعی در اکثریت کشورها است – همچنان بحران سیاسی. اثرات آن طی چندین دهه احساس خواهد شد".

پیش از این رئيس سازمان جهانی صحت با ابراز نظر درمورد دلایلی که سبب شدند پاندمی آسیب بیشتر وارد کند، گفته بود که سیاسی‌ساختن مشکلات مرتبط با آن، به پاندمی کمک کرد تا تقویت شود.

به تاریخ ۱۹ جون سازمان جهانی صحت جهان را از آغاز مرحله خطرناک جدید پاندمی ویروس کرونا، هشدار داد: مردم از رژیم قرنطینه و خود انزوایی بیرون می‌شوند، اما عفونت به گسترش با سرعت زیاد ادامه می‌دهد.

براساس آخرین آمار، تا هنوز بیش از ۸.۹ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از آنجمله بیش از ۴۶۸ هزار نفر جان باخته اند.

مرتبط:

هزینهٔ مبارزه با کرونا در کابل چقدر است
هشدار رئیس سازمان بهداشت جهانی در رابطه با ویروس کرونا
رییس‌جمهور غنی وضعیت افغانستان ناشی از شیوع کرونا را فلاکت بار خواند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر