05:07 23 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه ترکیه با سخنان رئیس جمهور فرانسه در مورد "مرگ مغزی ناتو" پاسخ داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که حمایت کشورمان از دولت لیبی را "بازی خطرناک" خوانده، تنها می‌توان با «زوال عقل» توجیه کرد.

 امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز گذشته گفت که حادثه میان قایق های جنگی ترکیه و فرانسه در ساحل لیبی نمایشی از "مرگ مغزی ناتو" است. رهبر فرانسه همچنین با انتقاد شدید از اقدامات ترکیه در لیبی ، آن را "بازی خطرناک" نامید.

حامی آکسوی، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه گفت: فرانسه در کشاندن لیبی به سمت آشوب از طریق حمایت چندین ساله‌اش از گروه‌های غیرقانونی مسؤولیت بزرگی دارد و این کشور است که در لیبی با آتش بازی می‌کند.

آکسوی اظهار کرد: توصیف ماکرون درباره حمایت ترکیه از دولت مشروع لیبی به "بازی خطرناک" که به درخواست طرابلس و در چارچوب قطعنامه‌های سازمان ملل بوده را نمی‌توان جز به "زوال عقل" تفسیر کرد.

وی بیان کرد: ماکرون اگر فکرش را به کار بیندازد و فراموش نکرده باشد به یاد خواهد آورد که مشکلاتی که لیبی درگیر آنهاست ناشی از حملات "حفتر کودتاگر" هستند که مورد حمایت اوست.

به گفته آسکوی، این خلیفه حفتر (فرمانده نیرو‌های شرق لیبی) بود که امضای توافق آتش‌بس در مسکو و برلین را نپذیرفت.

آکسوی اشاره کرد: ملت لیبی هرگز ضرر‌هایی را که فرانسه در لیبی به بار آورد فراموش نخواهند کرد، فرانسه تنها به فکر منافع خودخواهانه و اهداف هم‌پیمانانش بوده است.

پیش از این ماکرون گفته بود، ترکیه در لیبی "بازی خطرناکی" راه انداخته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر