13:39 25 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دفتر شورای امنیت ملی کشور اعلام کرد که در یک هفته‌ی گذشته 21 غیرنظامی در نتیجه‌ی تحرکات و خشونت‌های جنگ‌جویان گروه طالبان کشته و 30 غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان امروز (شنبه 7 سرطان) اعلام کرد که گروه طالبان در جریان یک هفته گذشته، 51 فرد ملکی را کشته و زخمی کردند.

در اعلامیه‌ی این دفترآمده است که این تعداد غیرنظامیان به‌صورت هدفمند از سوی طالبان در 15 ولایت کشور هدف قرار گرفته‌اند.

دفتر شورای امنیت ملی گفته است که طالبان به صورت هدف‌مند به کشتن افراد ملکی در سراسر کشور ادامه داده که در هفته گذشته بیشترین تلفات به غیرنظامیان در ولایت تخار وارد گردیده است.

در بیانیه این دفتر آمده است که توقف تلفات ملکی و کاهش خشونت‌ها یکی از خواست‌های اساسی مردم، دولت جمهوری اسلامی افغانستان و جامعه جهانی در بحبوحه تلاش‌های صلح می‌باشد که طالبان هر چه زوتر باید از کشتن مردم مسلمان و بی‌دفاع افغان دست بکشند. 

این در حالیست که در یک ماه اخیر حملات طالبان بر مواضع نیروهای دولتی به شدت افزایش یافته است و در نتیجه این درگیری‎ها صدها تن از دو طرف جان خود را از دست داده و یا اینکه زخمی شده است. 

در همین حال، تاکنون صدها زندانی طالبان از سوی دولت افغانستان آزاد شده و طالبان نیز بیش از 600 تن را از زندان های خود آزاد کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر