13:56 27 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

فتح از دعوت حماس برای وحدت در مقابل اسرائیل استقبال کرد.

به گزارش اسپوتنیک، منش عمومی کمیته مرکزی جنبش آزادی‌بخش ملی فلسطین (فتح) از دعوت جنبش حماس برای اتحاد جهت مقابله با طرح‌های رژیم اسرائیل از جمله «معامله قرن» و طرح اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری استقبال کرد.

اسپوتنیک به نقل از فارس، «جبریل رجوب» منشی عمومی کمیته مرکزی جنبش فتح امروز یکشنبه گفت که فتح همواره از وحدت و اتحاد صفوف فلسطینیان استقبال می‌کند.

طبق گزارش خبرگزاری فلسطین (وفا)، رجوب تصریح کرد که خطر کنونی مربوط به معامله ننگین ترامپ-نتانیاهو خطری سرنوشت‌ساز و تهدیدی برای آرمان فلسطین و حقوق مشروع فلسطین است و همین امر کنار گذاشتن اختلافات داخلی و اتحاد در یک جبهه ملی برای شکست توطئه‌های الحاق اراضی و معامله قرن را می‌طلبد.

وی تأکید کرد که تاریخ و نسل‌های آینده هرگز به ما رحم نخواهد کرد و همگی باید به مسئولیت ملی برای دفاع از ملت فلسطین و آرمان آن عمل کرده و این سرزمین مقدس را بازپس بگیریم.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز شنبه در بیانیه‌ای مشترک از تمامی فلسطینیان درخواست کردند تا به طور گسترده در فعالیت‌های مقابله با طرح اسرائیل و فعالیت‌های تروریستی آن حضور یابند.(

از سوی دیگر «نبیل ابوردینه» سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که موضع فلسطین مخالفت با طرح الحاق و نقشه‌های امریکایی-اسرائیلی است.

وی بر پایبندی به راه‌حل دولت برای پایان دادن به طرح اشغال و تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی در مرزهای سال 1967 تأکید کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر