00:57 26 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک منبع ناشناس از حزب جمهوری‌خواه اعلام کرد اگر روند منفی دیدگاه‌ها به رئیس‌جمهور امریکا در نظرسنجی‌ها ادامه یابد، احتمال دارد او از نامزدی انتخابات صرف نظر کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، یک منبع از حزب جمهوری خواه گفته است که زمزمه هایی شنیده است که اگر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، به این باور برسد که شانسی در برابر جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ندارد، از رقابت ریاست جمهوری کنارمی‌رود.

این منبع که نخواست نامش فاش شود گفت: "هنوز خیلی زود است، اما اگر نظرسنجی‌ها بد پیش برود شما سناریویی را شاهد خواهید بود که در آن ترامپ از گود رقابت خارج می‌شود. من این صحبت را شنیده‌ام، اما تردید دارم درست باشد. من شرط می‌بندم اگر ترامپ متوجه شود راهی برای پیروزی ندارد، کنار می‌کشد".

در همین حال، سخنگوی ستاد انتخاباتی رئیس جمهور امریکا این خبر را جعلی خواند، و اظهار داشت: "همه می‌دانند نظرسنجی‌های رسانه‌ها همواره درباره ترامپ اشتباه است و هدفشان ارائه داستان‌های غیرواقعی است. اگر این نظرسنجی‌ها درست بود الان باید کلینتون در کاخ سفید می‌بود".

پیش از این نیز، خود ترامپ در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز نیز به احتمال شکست در انتخابات پیش‌رو بیان کرده بود. او در این مصاحبه گفت: "ممکن است بایدن رئیس‌جمهور بعدی آمریکا شود، چون بعضی‌ها من را دوست ندارند".

قابل یاد آوری‌ست که بدنبال اعتراضات گسترده به نبود عدالت نژادی در آمریکا و بحران کرونا، ترامپ در نظرسنجی‌های هفته‌های اخیر از جو بایدن نامزد دموکرات آمریکا عقب مانده است.

مرتبط:

واکنش ترامپ به خروج روسیه از G8
طعنه ترامپ به بایدن: هیچ‌کسی نمی‌خواهد یک کُندذهن مسئولیت کشور را بدست گیرد
ترامپ می گوید که بولتون دیوانه است
ترامپ: وضعیت در شیکاگو بدتر از افغانستان است+ویدیو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر