00:48 26 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

پزشکان در مورد وضعیت سلامتی آزمایش کنندگان واکسن بیماری COVID-19 ناشی از ویروس کرونا صحبت نمودند.

 پزشکان اعلام نموده اند که وضعیت سلامت داوطلبانی که ، در آزمایش تزریق واکسن ویروس کرونا شرکت کرده‌اند، خوب است و تاکنون هیچ عارضه‌ای در آنها مشاهده نشده است.

یک متخصص آنستزیولوژیست روسی در صحبت با روزنامه " کراسنایا زوزدا" گفت: «در حال حاضر هیچ عوارض جانبی این واکسن در نزد داوطلبان دیده نمی‌شود وهمه آنها  تحت مراقبت های پزشکی منظم قرار دارند. ما درجه حرارت بدن، فشار، نبض و تنفس آنها  کنترل می کنیم. همه چیز در حد طبیعی است.»

این متخصص گفت آنها تحت نظر متخصصین بیمارستان "بوردینکو" قرار دارند.

به گفته متخصص روس این بیمارستان، بر اساس نتایج معاینه داوطلبان و نظارت بر پارامترهای آزمایشگاهی، تاکنون هیچ عارضه‌ای در آنها مشاهده نشده است، هیچ یک از شرکت کنندگان درباره این آزمایش و وضعیت بهداشتی شکایتی نداشته و همه آنها در سلامت کامل بسر می‌برند.

بر اساس این اطلاعات، تمامی داوطلبان پس از تزریق واکسن، هیچگونه عارضه یا عوارض جانبی را تجربه نکرده‌اند. متخصصین همچنان به مطالعه کامل طیف وسیعی از آزمایشات و پاسخ ایمنی این افراد به دارو ادامه می‌دهند.

مقامات مسئول روسیه، پس از آغاز این آزمایشات بالینی، ابراز امیدواری کرده‌اند که واکسن تولید شده در روسیه برای ویروس کرونا در ماه آگست و سپتامبر به تولید انبوه رسیده و بتوان از آن برای واکسیناسیون عمومی استفاده کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر