20:26 22 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

آژانس امنیت ملی آمریکا با سازمان سیا در مورد ادعاهای منتسب به فدراسیون روسیه برای پرداخت پول طالبان هم نظر نیست.

به گزارش اسپوتنیک، آژانس امنیت ملی ایالات متحده با ارزیابی آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و شماری دیگر از سرویس های ویژه این کشور در مورد قابلیت اطمینان اطلاعات مبنی بر آمادگی روسیه برای تأمین پاداش های پولی از شبه نظامیان در افغانستان برای قتل سربازان آمریکایی مخالف است.

در این مورد روز سه‌شنبه وال استریت ژورنال با استناد به منابع خاص خود گزارش داده بود.

به گفته این نشریه، آژانس امنیت ملی آمریکا که مشغول کار اطلاعاتی الکترونیکی است، به میزان اعتبار چنین اطلاعات شک دارد.

بنابراین، آژانس در خصوص تخمین های انجام شده توسط سیا و تعدادی دیگر از سازمان های اطلاعاتی ایالات  اختلاف نظر دارد.

همانطور که وال استریت ژورنال توضیح می دهد ، چنین اختلاف نظر اغلب در جامعه اطلاعاتی رخ می دهد و اکثر به دلیل ویژگی های هر سرویس یا "اختلاف نظرهای نهادی" بین آنها می باشد.

این روزنامه برای دریافت تبصره به سازمانهای اطلاعاتی آمریكا مراجعه كرد. با این حال آژانس امنیت ملی آمریکا، از پاسخ دادن به درخواست روزنامه نگاری خودداری کرد.

سازمان سیا نیر روش مشابه به سازمانهای اطلاعاتی آمریكا ار خود نشان داد و تأکید کرد که تجزیه و تحلیل تهدیدات برای سربازان آمریکایی در افغانستان کامل نشده است.

 روزنامه نیویورک تایمز اخیرا مقاله‌ای را منتشر کرد و در آن با ارجاع به مقامات اطلاعاتی که نام آن‌ها فاش نشده، ادعا شده بود که گویا به دونالد ترامپ یک گزارش اطلاعاتی در این زمینه ارائه شده اما به آن واکنشی نداده است. این گزارش، مدعی آن است که روسیه به  گروه طالبان، پاداش داده تا سربازان آمریکا در افغانستان را در بحبوحه مذاکرات صلح سال گذشته با طالبان، به قتل برسانند.

طالبان این گزارش را رد کرد و دونالد ترامپ گفت که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.

سخنگوی رئیس جمهور روسیه نیز گزارش در مورد "پاداش" روسیه به گروه طالبان را اخبار صد در صد "مزخرف" عنوان کرد و و گفت در طی سال  در نشست های ولادیمیر پوتین با رئیس جمهور آمریکا هرگز در مورد این موضوع صحبتی به میان نیامده.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر