جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر دفاع ایالات متحده در بیاناتی اظهار داشته که هیچگونه اطلاعی از اتهامات علیه روسیه در خصوص دادن جایزه به طالبان در اختیار پنتاگون قرار نگرفته است.

به گزارش اسپوتنیک، مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای که در سایت رسمی پنتاگون منتشر شده است از اتهامات علیه روسیه در خصوص "همدستی با طالبان" برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان اظهار بی خبری کرد.

در بیانیه وزیر دفاع آمریکا آمده است: "اگرچه پنتاگون در حال حاضر اطلاعاتی در این خصوص در اختیار ندارد که بتواند اتهامات علیه روسیه مبنی بر اقدامات مخرب بر ضد نیروهای آمریکایی در افغانستان را تأیید کند ، اما من می خواهم به همه کارمندان ما اطمینان دهم که این وزارتخانه به طور جدی در حال بررسی هرگونه اقدامات و تهدیدهای احتمالی علیه نظامیان ارتش آمریکا است."  

 

در متن این بیانیه همچنین گفته شده: "فرماندهی پنتاگون و من شخصا کاملاً متعهد هستیم که ارتش آمریکا دارای بهترین اطلاعات، سلاح ، شامل تجهیزات جنگی و دفاعی، تاکتیکها و تمام اختیارات لازم برای مقابله با هر گونه تهدیدی که ممکن است با آنها روبرو شود داشته باشند". 

  یادآوری می‌کنیم که  نیویورک تایمز اخیرا در گزارشی گفت یک گروه ناظر روسی سال گذشته به مخالفین وابسته با طالبان پیشنهاد دادن انعام در بدل کشتن نیروهای آمریکایی و ائتلاف را کرده بود.

طالبان این گزارش را رد کرد و دونالد ترامپ گفت که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.

سخنگوی رئیس جمهور روسیه نیز گزارش در مورد "پاداش" روسیه به گروه طالبان را اخبار صد در صد "مزخرف" عنوان کرد و و گفت در طی سال  در نشست های ولادیمیر پوتین با رئیس جمهور آمریکا هرگز در مورد این موضوع صحبتی به میان نیامده.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر