22:42 18 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه آمریكا گفت که روسیه مخالف حضور آمریکا در افغانستان است و به طالبان سلاح می فروشد.

به گزارش اسپوتنیک، مایك پومپئو، وزیر امور خارجه آمریكا  گفت: روسیه مخالف حضور آمریکا در افغانستان است و مجدداً ادعا کرد که این کشور به طالبان اسلحه گرم می فروشد.

 پومپئو در یک کنفرانس خبری گفت: "این واقعیت که روسیه در افغانستان به گونه ای عمل می کند که با آمریکا در تقابل باشد و این کار جدید نیست".

پومپئو گفت: "روسها 10 سال است كه سلاح های جاریه به طالبان می فروشند كه این امر جان آمریکایی ها را تهدید می كند. ما به این امر اعتراض كردیم وهر زمانی با همتای روسی خود ملاقات می كردم ، می گفتم:" این كار را متوقف كنید".

با این حال روسیه بارها ادعاهای آمریکا مبنی بر فروش اسلحه به طالبان را رد کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: روسیه و ایالات متحده در افغانستان تا حدودی در منافع مشابه دارند ، که به ویژه شامل کاهش تهدید تروریستی است.

با این حال ، وی در مورد گزارش رسانه ها به تفصیل اظهارنظر نكرد كه گفته اند؛ روسیه به خاطر حملات به ارتش آمریكا در افغانستان به طالبان پاداش پرداخت كرده است. وزیر امور خارجه فقط یادآوری كرد كه آژانسهای اطلاعاتی آمریكا اظهارات رسمی در این باره ارائه می دهند.

یادآوری می‌کنیم که  نیویورک تایمز اخیرا در گزارشی گفت یک گروه ناظر روسی سال گذشته به مخالفین وابسته با طالبان پیشنهاد دادن انعام در بدل کشتن نیروهای آمریکایی و ائتلاف را کرده بود.

طالبان این گزارش را رد کرد و دونالد ترامپ گفت که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر