03:10 27 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک سناتور امریکایی پیشنهاد کرده است که علیه رئیس جمهور روسیه و دیگر مقامات این کشور بخاطر "تبانی" مفروض با طالبان، تحریم وضع شود.

به گزارش اسپوتنیک، باب منندز، سناتور دیموکرات امریکایی پیشنهاد کرده است تا در صورتی که رئيس استخبارات ملی ایالات متحده امریکا تایید کند که مقامات روسیه بخاطر حملات بر سربازان امریکایی در افغانستان به جنگجویان گروه طالبان پول می‌دادند، علیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و دیگر مقامات این کشور تحریم وضع شود.

براساس پیشنهاد وی، این کار باید در طول ۱۵ روز پس از نشر این اطلاعات انجام شود.

تحریم‌ها شامل مسدود کردن دارایی‌ها، ممنوعیت ورود به کشور و همچنان ممنوعیت همکاری با بخش‌های دفاعی و استخباراتی روسیه که در حال حاضر نیز وجود ندارد و یا هم این بخش‌ها از مدت‌ها پیش تحت تحریم‌های مختلف امریکایی قرار دارد، می‌باشند.

این سناتور امریکایی خاطر نشان ساخته است که تحریم‌ها باید علیه پوتین و "اداره اصلی استخباراتی" وزارت دفاع روسیه که در امریکا آنرا در جرایم متعدد به شمول دخالت در انتخابات و مسمومیت اسکریپال‌ها می‌پندارند، وضع شوند.

روزنامه نیو یارک تایمز اخیرا مقاله‌ای را منتشر کرد و در آن با ارجاع به مقامات اطلاعاتی که نام آن‌ها فاش نشده، ادعا شده بود که گویا به دونالد ترامپ یک گزارش اطلاعاتی درمورد اینکه روسیه به طالبان بخاطر کشتن سربازان امریکایی پاداش می‌دهد، ارائه شده اما ترامپ به آن واکنشی نشان نداده است.

طالبان این گزارش را رد کرد و دونالد ترامپ نیز گفته است که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.

سخنگوی رئیس جمهور روسیه نیز گزارش در مورد "پاداش" روسیه به گروه طالبان را اخبار صد در صد "مزخرف" عنوان کرده است.

مرتبط:

مسکو ادعای مربوط به "تبانی" روسیه با طالبان را دورغ خواند
عضو کنگرس: امریکا در مورد ارتباط روسیه و طالبان از تاریخ درس بگیرد
کرملین: گزارش "پاداش روسیه به طالبان" یک خبر صد در صد مسخره است
پنتاگون: هیچ مدرکی از "همدستی" روسیه و طالبان موجود نیست
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر