23:43 22 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

سخنگوی رئیس جمهور روسیه درمورد پیشنهاد سناتور امریکایی مبنی بر وضع تحریم علیه ولادیمیر پوتین و مقامات دیگر روسیه بخاطر "تبانی" با طالبان، ابراز نظر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئيس جمهور روسیه در این مورد گفت: "در واشنگتن در حال حاضر چیزهای زیادی اتفاق می‌افتد که توضیح‌دادن آن دشوار است".

پیش از این باب منندز، سناتور دیموکرات امریکایی پیشنهاد کرده بود تا علیه ولادیمیر پوتین، رئيس جمهور روسیه و مقامات دیگر روسیه بخاطر "تبانی" با جنگجویان گروه طالبان در افغانستان، تحریم‌ها وضع شوند.

روزنامه نیو یارک تایمز اخیرا مقاله‌ای را منتشر کرد و در آن با ارجاع به مقامات اطلاعاتی که نام آن‌ها فاش نشده، ادعا شده بود که گویا به دونالد ترامپ یک گزارش اطلاعاتی درمورد اینکه روسیه به طالبان بخاطر کشتن سربازان امریکایی پاداش می‌دهد، ارائه شده اما ترامپ به آن واکنشی نشان نداده است.

پس از آن روزنامه واشنگتن پست نیز نوشته بود که چندین نظامی امریکایی در افغانستان بخاطر "تبانی" مسکو با طالبان، کشته شده اند.  

طالبان این گزارش را رد کرد و دونالد ترامپ نیز گفته است که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.

پس از آن سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که بخاطر این مقاله دروغین در شبکه‌های اجتماعی فراخوان‌ها "تصفیه حساب با روس‌ها" پیدا شد. دیپلومات‌های روسیه اطلاعات درمورد تهدیدها را به ارگان‌های مجری قانون و وزارت خارجه امریکا سپرده است. همچنان در وزارت خارجه روسیه این مقاله نیو یارک تایمز را جعلی نامیده اند.

مرتبط:

مسکو ادعای مربوط به "تبانی" روسیه با طالبان را دورغ خواند
کرملین: گزارش "پاداش روسیه به طالبان" یک خبر صد در صد مسخره است
کاخ سفید مقصر اصلی"تبانی روسیه و طالبان" را یافت
پنتاگون: هیچ مدرکی از "همدستی" روسیه و طالبان موجود نیست
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر