13:51 01 دسمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئيس جمهور امریکا قصد ندارد در ارتباط با گزارش‌های "تبانی" روسیه با طالبان، اقدامات متقابل روی دست بگیرد و این گزارش‌ها را دور از حقیقت می‌پندارد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه واشنگتن پست (Washington Post) با استناد بر منابع در دولت امریکا نوشته است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا گزارش‌ها مبنی بر "تبانی" روسیه با طالبان را قابل اعتماد و ندانسته و نیازی برای اقدامات متقابل نمی‌داند، لذا "ترامپ مطمئن نیست که آیا نیاز به اقدام است یا خیر".

علاوه بر این، یکی از منابع این روزنامه گفته است که در کاخ سفید بحث‌ها جریان دارد که "تا چه حد اطلاعات فاش شود تا از شک و تردید رئیس جمهور به اطلاعات مذکور حمایت صورت بگیرد".

روزنامه نیو یارک تایمز اخیرا مقاله‌ای را منتشر کرد و در آن با ارجاع به مقامات اطلاعاتی که نام آن‌ها فاش نشده، ادعا شده بود که گویا به دونالد ترامپ یک گزارش اطلاعاتی درمورد اینکه روسیه به طالبان بخاطر کشتن سربازان امریکایی پاداش می‌دهد، ارائه شده اما ترامپ به آن واکنشی نشان نداده است.

پس از آن روزنامه واشنگتن پست نیز نوشته بود که چندین نظامی امریکایی در افغانستان بخاطر "تبانی" مسکو با طالبان، کشته شده اند.  

طالبان این گزارش را رد کرد و دونالد ترامپ نیز گفته است که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.

پس از آن سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که بخاطر این مقاله دروغین در شبکه‌های اجتماعی فراخوان‌ها "تصفیه حساب با روس‌ها" پیدا شد. دیپلومات‌های روسیه اطلاعات درمورد تهدیدها را به ارگان‌های مجری قانون و وزارت خارجه امریکا سپرده است. همچنان در وزارت خارجه روسیه این مقاله نیو یارک تایمز را جعلی نامیده اند.

ترامپ نیز به نوبه خود این مقاله را "فرمایشی" خوانده گفت که استخبارات امریکا این اطلاعات نیو یارک تایمز را معتبر نمی‌داند.

مرتبط:

کرملین: گزارش "پاداش روسیه به طالبان" یک خبر صد در صد مسخره است
پنتاگون: هیچ مدرکی از "همدستی" روسیه و طالبان موجود نیست
کاخ سفید مقصر اصلی"تبانی روسیه و طالبان" را یافت
ادعای نیویورک تایمز: یک قاچاقبر مواد مخدر میانجیگری «تبانی» روسیه با طالبان است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر