23:45 22 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شبکه اجتماعی توییتر یک عکس را از حساب توییتر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا برداشت.

به گزارش اسپوتنیک، در پی شکایت نشریه امریکایی نیویورک تایمز از آقای ترامپ به‌خاطر استفاده از یک عکس این نشریه و عدم رعایت حق کپی رایت، توییتر یک عکس را از حساب رئیس‌جمهور امریکا حذف کرد.

 این سومین بار است که توییتر اقدام به جرح و تعدیل یک حساب توییتری ترامپ می‌کند. پیش از این، توییتر در مورد کرونا و همچنان یک فلم نژادپرستانه نیز دست به تغییراتی در توییت‌های ترامپ زده بود.

در حساب توییتری ترامپ عکسی کار شده بود که در پس زمینه آن عکسی قرار داشت که از نظر حقوقی به روزنامه نیویورک تایمز تعلق داشته است. این روزنامه نیز به توییتر شکایت کرده و حالا عکس از صفحه ترامپ حذف شده است.

فیس‌بوک پیشتر نیز یک عکس را از حساب دونالد ترامپ حذف کرده بود که در عکس دو کودک خردسال دیده می‌شود. والدین کودکان به‌خاطر استفاده از عکس از او شکایت کرده بودند.

جنگ ترامپ با شبکه اجتماعی توییتر: یکی از دلایل مهم آغاز جنگ ترامپ با توییتر و متعاقب آن با شبکه‌های مجازی، احتمال رای گیری اینترنتی برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 امریکاست که دموکرات‌ها خواهان آن هستند، اما جمهوریخواهان به شدت با آن مخالف هستند. ترامپ بر این باور است که رای گیری اینترنتی به نفع دموکرات‌ها بوده و شانس پیروزی آن‌ها را افزایش می‌دهد.
بعد از انتشار اخطاری از جانب توییتر پای توییت دونالد ترامپ، او تهدید کرد رسانه‌های اجتماعی که به سانسور صدای محافظه‌کاران می‌پردازند را تعطیل خواهد کرد.

 بعد از آنکه توییتر «اخطار راستی‌آزمایی» درباره یکی از توییت‌های دونالد ترامپ منتشر کرد، او تهدید کرده است آن دسته از رسانه‌های اجتماعی که از تفکرات او حمایت نمی‌کنند را تعطیل خواهد کرد.

رئیس‌جمهور مدرکی ادعا کرد، رسانه‌های اجتماعی تفکرات محافظه‌کاران را سرکوب می‌کنند و گفت دولت او «قوانینی سفت‌وسخت برای این شرکت‌ها ایجاد خواهد کرد. یا آن‌ها را تعطیل خواهد کرد، قبل از این‌که اجازه دهد چنین اتفاقی هرگز دوباره رخ دهد».

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر