00:36 13 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

حملات تروریستان بر شهر ادلب سوریه توسط نظامیان این کشور به عقب زده شد.

به گزارش اسپوتنیک، کنتر ادمیرال الکساندر شربیتسکی، رئيس مرکز روسی آشتی طرفین درگیر در سوریه اعلام کرده است که دو گروه شبه نظامیان در سوریه بالای شهر ادلب حمله کردند که در واقع حملات به عقب زده شد و هشت تروریست ازبین رفت.


شربیتسکی گفت: "حوالی ساعت 9:30 روز جمعه تاریخ 10 جولای دوگروه 250 نفری تروریستها از شهرک زیتون جیک بالای نیروهای امنیتی سوریه در شهر ادلب حمله کردند."
به گفته رئيس مرکز روسی آشتی طرفین درگیر در سوریه حملات توسط ارتش این کشور عقب زده شد و به تعداد 8 تن اعضای این گروه کشته شد.
آقای شربیستکی در این اعلامیه‌ای خود گفته است که به نظامیان این کشور آسیب نرسیده است.
به گفته این نظامی روسی، در طول یک شبانه روز گذشته موارد گلوله‌باری از جانب گروه‌های مسلح غیرقانونی تحت کنترول ترکیه، ثبت نشده است.
یادآوری می کنیم، که درگیری ها در سوریه پس از یک سلسله تظاهرات و بحران داخلی در سال 2011 آغاز شد و مخالفان دولت سوریه با تشکیل گروه های درگیری ها را با دولت سوریه آغاز کردند.
از جمله جبهه نصره قبلاً شاخه رسمی القاعده در سوریه بوده اما در سال 2016 نام خود را به جبهه فتح شام تغییر داد و از القاعده جدا شد یا همان تحریر الشام (النصره سابق) که در اوایل سال 2017 با ادغام چند گروه اسلامگرا تشکیل شد. از 23 نومبر 2013 تا 2015 جبهه اسلامی ائتلاف چند گروه اسلام‌گرای سلفی، در بخش‌های مختلف سوریه فعال بود اما بسیاری از گروه‌های آن در 28 می 2018 به همراه ارتش آزاد سوریه و با حمایت ترکیه جبهه آزادی‌بخش ملی سوریه را تشکیل دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر