17:18 24 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

تدروس ادهانوم: سازمان بهداشت جهانی هنوز اطلاعیه رسمی در مورد خاتمه عضویت ایالات متحده در این سازمان را دریافت نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، تدروس ادهانوم ، رئیس سازمان جهانی بهداشت، امروز (13 جولای) گفت: "تا اکنون، ما نامه رسمی از ایالات متحده در مورد خاتمه عضویت در این سازمان را دریافت نکرده ایم".

پیش از این، در 7 جولای، رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ ، به کنگره مبنی بر تصمیم به خارج شدن کشور از سازمان جهانی بهداشت اطلاع داد.

در همین حال ، گزارش شد كه واشنگتن اعلامیه تصمیم خود را به آنتونی گوترس دبیر كل سازمان ملل ارسال كرده است.

برنامه های ترامپ قبلاً توسط دموکرات ها مورد انتقاد قرار گرفت و آنها خاطرنشان کردند که خروج از این سازمان باعث می شود آمریکایی ها با بیمارانش تنها گذاشته شوند.

پیش از این سناتور باب منندز، در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر اعلام کرد: "کنگره اطلاعیه‌ای را دریافت کرده است که نشان می‌دهد رئیس‌جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ، رسماً ایالات متحده را در بحبوحه یک همه‌گیری از سازمان بهداشت جهانی خارج کرده است".

وی افزود: "اینکه واکنش ترامپ به شیوع کووید را سردرگم و غیرمنسجم بنامیم، حق مطلب را ادا نمی‌کند. این کار [خروج از سازمان بهداشت جهانی] از منافع و جان آمریکایی‌ها حفاظت نمی‌کند، بلکه آمریکایی‌ها را بیمار و تنها باقی می‌گذارد".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر