01:38 30 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی رئيس جمهور روسیه در واکنش به اتهامات بریتانیا مبنی بر حمله سایبری روسیه بر شرکت‌های دواسازی بریتانیا می‌گوید که روسیه هیچ اطلاعی درمورد اینکه چه کسانی این شرکت‌ها را هک کرده، در دست ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، پیش از این مرکز امنیت سایبری بریتانیا ادعا کرده بود که هکرهای مرتبط با روسیه تلاش کرده اند تا در بریتانیا، امریکا و کانادا اطلاعات درمورد ساخت واکسین کووید ۱۹ را سرقت کنند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئيس جمهور روسیه در واکنش به این اتهامات گفت: "ما هیچ اطلاعی درمورد اینکه چه کسی شرکت‌های دواسازی و مراکز تحقیقاتی در بریتانیا را هک کرده، در دست نداریم. می‌توانیم یک موضوع را بگوییم – روسیه به این تلاش‌ها هیچ رابطه ندارد".

در اعلامیه مرکز امنیت سایبری بریتانیا آمده بود: "مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا و اداره تامین امنیت ارتباطات کانادا APT29 را به عنوان یک گروه جاسوسی سایبری که به احتمال زیاد بخشی از تشکیلات استخباراتی روسیه می‌باشد، ارزیابی می‌کنند. آژانس امنیت ملی امریکا با چنین ارزیابی موافق است... در جریان سال جاری APT29 سازمان‌های مختلف را که در ساخت واکسین بر ضد کووید ۱۹ در کانادا، امریکا و بریتانیا شرکت داشته اند، مورد حمله قرار داده است".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر