06:51 20 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سیاره شناسان اظهار داشته اند که مهتاب 85 میلیون سال جوانتر است.

به گزارش اسپوتنیک، تحقیقات جدید دانشمندان نشان داد که مهتاب  85 میلیون سال جوانتر نسبت به ارزیابی های قبلی سیاره شناسان می باشد.

مدل جدید ریاضی که دانشمندان آلمانی تهیه نمود اند نشان داد که قمر زمین 4.425 میلیارد سال عمر دارد.

طبق تیوری موجوده، گفته می شود که سیاره به اندازه مریخ از کیهان به زمین تصادم کرد که در نتیجه به مرور زمان زمین پارچه های آن با هم پیوستند و از آن مهتاب بوجود آمد. در وقت زمین در حالت ایجاد ابتدائی قرار داشت و داخل آن بسیار آتشین و داغ بود، می توان گفت که در آن زمان بحرهای مملو از ماگما آتشین بوده است.

دانشمندان می گویند که در آن زمان مهتاب نیز مملو از ماگما بوده است که عمق آن را بیش از 1000 کیلومتر میتوان ارزیابی کرد.

ماکسیم موریس ستاره شناس مشهور جهان می گوید که سیاره گرم بعد از 140میلیون سال بعداز ایجاد نظام شمس ، به عبارت دیگر 4.567 میلیارد سال قبل به زمین اصابت کرده است. به اساس ارزیابی آنها 4.425 سال میلیارد + یا - 25 میلیون سال پیش این رویداد صورت گرفته است.

متخصصین برای حل این معما از یک مدل رایانه ای جدید استفاده کردند که برای اولین بار قادر به تجزیه و تحلیل کلیه فرآیندهای مرتبط با استحکام ماگما بود. نتایج نشان داد که " داستان بحر ماگما مهتاب بسیار طولانی است و تقریباً 200 میلیون سال طول کشید تا کاملاً جامد شود." مدل های قدیمی تر فرض می کردند که دوره استحکام فقط 35 میلیون سال طول کشیده است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر