20:15 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سفیر روسیه اظهارات لندن در مورد تهدیدات سایبری روسیه را تبلیغات بیش نمی داند.

به گزارش اسپوتنیک،  اندری کلین سفیر روسیه در لندن، بیانیه وزیر خارجه بریتانیا در مورد تهدیدات سایبری روسیه را گام تبلیغاتی و ایجاد نگرانی به امنیت کمپیوتری دانسته است.

وی گفت: «اگر در مورد تهدیدات سایبری صحبت نمایم، میتوان گفت که در جریان چندین سال ما به لندن پیشنهاد نمودیم تا دیالوگ مسلکی را برای بررسی مشکلات ایجاد شده سازماندهی نمایم و مقامات بریتانیا در مورد مرکز همآهنگی ملی روسیه در امور حوادث کمپیوتری آگاهی کامل دارند. اما هیچ نوع پیام رسمی به این آدرس مواصلات نورزیده است».

وی افزود: «حالا ما با امنیت کمپیوتری روبرو نیستیم، بلکه به گام های تبلیغاتی روبرو شده یم».

دومینیک وزیر خارجه بریتانیا، در بیانیه کتبی به پارلمان کشور ادعا می کند که روسیه در انتخابات 2019 بریتانیا دخالت نموده است ، تحقیقات جنایی در این عرصه آغاز شده است. علاوه بر این ، مرکز امنیت سایبری بریتانیا اعلام کرده است ، هکرهایی که با فدراسیون روسیه در ارتباط هستند، سعی داشتند طرز تولید واکسین علیه COVID-19 بریتانیا، ایالات متحده و کانادا را سرقت کنند.

وی ادامه داد: "چیزی که مبارزه با coronavirus نیز صدق می کند. مقامات روسیه فعالانه در تلاش های بین المللی مربوطه از جمله در اجرای ابتکارات دولت بریتانیا شرکت می کنند. بر علاوه، ما از همکاران بریتانیا خود دعوت کردیم تا همکاری های سازنده دو جانبه را بین وزارت های صحت عامه و ساختارهای فرعی آنها برقرار کنند.

وی تاکید کرد که هر نوع گام غیر دوستانه در مقابل روسیه بی پاسخ متناسب باقی نخواهد ماند.

سکرتر مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه دیمیتری پیسکوف پیش از این به اسپوتنیک گفته بود که روسیه اتهامات دخالت در انتخابات بریتانیا 2019 را قبول ندارد و آن را بی اساس می داند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر