15:40 25 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

جف بزوس، مدیر عامل آمازون باردیگر در افزایش ثروت رکورد شکنی کرد. او توانست در یک روز 13 میلیارد دالر به‌دست بیاورد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Bloomberg، جف بزوس، مدیرعامل شرکت آمازون در روز دوشنبه 20 جولای 13میلیارد دالر به دارایی خود افزود، که بزرگترین جهش یک روزه برای یک شخص از زمان ایجاد شاخص میلیاردرهای بلومبرگ در سال 2012 است.

بزوس، بنیان‌گذار 56ساله آمازون و ثروتمندترین فرد جهان، به وجود ورود ایالات متحده به بدترین رکود اقتصادی از زمان رکود بزرگ اقتصادی، در سال 2020 ثروت خود را از 74میلیارد دالر به 189.3میلیارد دالر افزایش داده است.

به این ترتیب ثروت جف بزوس، که پس از جدایی از همسرش به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود، از گذشته نیز بیشتر شد و او رکورد خود به عنوان ثروتمندترین فرد جهان را شکست.

جف بزوس سال گذشته و پس از جدایی از مکنزی بزوس مجبور شد به او حدود ۳۸ میلیارد دلار بپردازد، و ۴ درصد سهام آمازون را واگذار کند.

مکنزی بزوس نیز از شرایط مالی مناسبی برخوردار است و با 57 میلیارد دالر، دوازدهمین فرد ثروتمند جهان است.

بخش عمده‌ای از ثروت جف بزوس به آمازون وابسته است و او دارای 57 میلیون سهم، یا 12 درصد سهام این شرکت، است که ارزش آن از آغاز امسال تاکنون ۵۶ درصد افزایش یافته است.

همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطینه خانگی میلیون‌ها نفر در جهان، باعث افزایش خریدهای اینترنتی شد و همین موضوع درآمدهای آمازون را به صورت قابل‌توجهی افزایش داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر