08:41 25 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه امریکا می گوید که کشورش متعهد است از امنیت کارمندان رسانه‌ای حمایت کند

گزارش اسپوتنیک با استناد به اعلامیه وزارت خارجه امریکا، امریکا به بررسی موضوع مرتبط با حمله به خبرنگار شبکه یک روسیه خواهد پرداخت و هر کس در نقض قانون مقصر باشد، باید پاسخگو باشد.

نماینده وزارت امورخارجه امریکا در ادامه گفت:«امریکا متعهد است از امنیت کارمندان رسانه‌ای حمایت کند و به بررسی و تحقیق در باره موضوع حمله به خبرنگار شبکه یک روسیه خواهد پرداخت تا مقصران نقض قانون به مسئولیت‌پذیری جلب شوند. آمریکا حملات، فشار و زورگویی علیه کارمندان بخس رسانه‌ای هم در ایالات متحده و هم در سراسر جهان را محکوم می کند".

روز 22 ماه جولای، دفتر خبری شبکه یک روسیه اطلاع داده بود که گروه تصویر برداری این شبکه در نتیجه حمله به مردم در پورتلند آسیب دیده است. در این شهر تظاهرات ها به خاطر مرگ جرج فلوید ادامه دارد.

به گفته دیپلمات روس یک پیام اعتراض آمیز به وزارت خارجه فرستاده شد. ما از وزارت خارجه خواستیم که تحقیق و بررسی دقیقی انجام داده و ما را از نتایج آن آگاه سازد.

سفیر روسیه در امریکا گفت: "ما فورا با خبرنگاران روس تماس گرفتیم. وضعیت سلامتی آنها نگران کننده نیست و به کمک پزشکی نیاز ندارند. به آنها توصیه کردیم که از طرف های درگیر دوری کرده و در فاصله امنی قرار بگیرند".

وی همچنین خاطر نشان کرد که سفارت قصد دارد ثابت کند که سازمان های حقوق بشر که نقض حقوق کارکنان رسانه‌ها در آمریکا را تحت کنترل دارند، از این موضوع آگاه شوند.

مرتبط:

واکنش "روسیا سیگودنیا" به لت و کوب خبرنگار اسپوتنیک در سودان
خبرنگار شبکه روسی راپتلی در عراق ترور شد
سه خبرنگار بازداشت‌شده اسپوتنیک ترکیه آزاد شدند
در گاز پاشی پولیس امریکا در مینیاپولیس، خبرنگار روسی آسیب دید
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر