15:37 25 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

از تاریخ ۲۷ جولای سال جاری در جمهوریت‌های مردمی دونتسک و لوگانسک رژیم آتش‌بس کامل نامحدود حاکم می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، اداره‌های پولیس مردمی جمهوریت‌های مردمی دونتسک و لوگانسک فرمان آتش‌بس کامل نامحدود را صادر کرده اند.

دینیس سیننکوف، رئيس اداره پولیس مردمی دونتسک به خبرنگاران گفته است: "به تمام نظامیان... از ۰۰:۰۱ تاریخ ۲۷ جولای ۲۰۲۰ استفاده از هرنوع تسلیحات منجمله اسلحه خفیفه، ممنوع می‌باشد".

وی خاطر نشان ساخت که این فرمان به تمام واحدات رسیده و هر نظامی زیر آن امضا کرده است. فرماندهان به افراد تحت فرمان شان هدایت داده اند.

وی افزود: " در طول خط تماس در هر واحد، فرماندهان بر اجرای توافق‌های حاصل شده نظارت می‌کنند. در صورت تجاوز دشمن، پولیس مردمی پس از دریافت دستور، آماده اقدامات مناسب می‌باشد".

یان لیشنکو، رئيس اداره پولیس مردمی لوگانسک نیز اظهارات مشابه داشته است.

قابل ذکر است که در هفته گذشته گروه تماس در مینسک روی اقدامات اضافی برای تامین آشتی در دونباس، به توافق رسید.

این اقدامات شامل منع اقدامات توهین‌آمیز و خرابکارانه، شلیک، منجمله شلیک تک‌تیزانداز، استقرار تسلیحات در مناطق مسکونی و همچنان مسوولیت انضباطی بخاطر نقض رژیم آتش‌بس، می‌باشند.

مقامات اوکراینی از ماه اپریل سال ۲۰۱۴ بدینسو علیه جمهوریت‌های مردمی خودخوانده دونتسک و لوگانسک که پس از کودتای دولتی در کییف، استقلال شان را اعلام کردند، عملیات نظامی راه انداخته و پیش می‌برند. موضوع حل و فصل این وضعیت در دیدارهای گروه تماس در مینسک مورد بحث قرار دارد، اما پس از توافق میان طرفین، هنوز هم تیراندازی ادامه دارد.

توافق پیشین مبنی بر آتش‌بس در دونباس به تاریخ ۲۱ جولای سال گذشته صورت گرفت. به گفته مسوولین در دونتسک، در طول یک سال، نیروهای اوکراینی رژیم آتش‌بس را حدود چهار هزار بار نقض کرده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر