04:46 25 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سرویس مطبوعاتی کرملین امروز یکشنبه از گفتگوی تلفنی روسای جمهوری روسیه و اوکراین درباره حل و فصل مسائل اوکراین خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین با نشر یک اعلامیه می گوید که ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین با همتای روس خود، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، روی مسایل دونباس و باز کردن پاسگاه های جدید بازرسی صبحت تلفنی کرد.

هفته گذشته گروه تماس در مینسک روی اقدامات اضافی برای تامین آشتی در دونباس، به توافق رسید. پس از آن،  مقام‌های اوکراینی اعلام نمودند که در حال آماده سازی آتش بس کامل در این منطقه می‌باشند.

این اعلامیه می افزاید: "روسای جمهور هر دو کشور روی مسایل دنباس، خلع سلاح، باز کردن پاسگاه های بازرسی در خط تماس، فعالیت هىيت نظارتى سازمان امنیت و همکاری اروپا و اطمینان از دسترسی کمیته بین المللی صلیب سرخ به بازداشت شدگان گفتگو کردند. ولادیمیر زلنسکی موضوع امنیت دونباس مطرح کرد. طرفداران مذاکره از توافق در مورد آتش بس کامل و جامع در دونباس استقبال می کنند که از ساعت 00:01 در تاریخ 27 جولای سال 2020 آغاز می شود، رئیس جمهور فدراسیون روسیه از این توافق حمایت کرد. همچنان روی اجرای اقدامات اضافی فوری برای پشتیبانی از آتش بس در دونباس، توافق کردند".

قابل یاد‌آوری‌ست که این گفتگوی تلفنی به درخواست طرف اوکراینی انجام شد، همچنان از تاریخ 27 جولای سال جاری در جمهوریت‌های مردمی دونتسک و لوگانسک رژیم آتش‌بس کامل نامحدود حاکم می‌شود.

مرتبط:

تقریبا 900 مزدور خارجی در کنار کیف،در دونباس می جنگند
انتظاری تصمیم فرستادن نیروهای حافظ صلح به دونباس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر