09:58 25 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نتایج بررسی‌های محققان نشان داد احتمال مرگ بیماران کرونایی با قند خون بالا 12 برابر بیشتر از مبتلایان به این بیماری با قند خون پایین بود.

 به گزارش اسپوتنیک، به نقل از MedicalXpress ، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا، در پی یک تحقیق اعلام کرده که دیابت می تواند خطر مرگ ناشی از COVID-19 را 12 برابر افزایش دهد.

خاطرنشان می شود ، افراد دیابتی در صورت ابتلا به کرونا شش مرتبه بیشتر نیاز به بستری شدن در در بیمارستان را پیدا می‌کنند. همچنین برا ساس این گزارش ، آمارهای جمع آوری شده در طی چند ماه بیماری همه گیر نشان داد که دیابت دومین عارضه شدید COVID-19 بعد از بیماریهای قلبی عروقی است.

علاوه بر این احتمال فوت مردان مبتلا به کرونا با قند خون بالا، به مراتب بیشتر از زنانی با قند خون یکسان بود.

پراکاش دیوودانیا دانشمند دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو ، یادآور شد كه دیابت با تعدادی از عوارض از جمله بیماری کلیه ، سكته مغزی ، سكته قلبی ، اختلال در رسیدن خون به اعضای داخلی بدن و اختلال بینایی مشخص می شود. این محقق جدی‌ترین عارضه دیابت را کاهش اثر بخشی سیستم ایمنی بدن نامید.

به گفته محققان حتی افرادی که به دیابت مبتلا نیستند و تنها از قند خون بالا رنج می‌برند، بیشتر از بقیه افراد در معرض خطر مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا قرار دارند؛ بنابراین توصیه شده است که هنگام بستری کردن بیماران با علائم کرونا، قند خون افراد را نیز کنترل شود.

بر اساس آخرین آمار ها تاکنون 16 میلیون و 442 هزار و 64 نفر در سراسر جهان به بیماری COVID-19 ناشی از ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این تعداد 652 هزار و 318 نفر جان باخته و 10 میلیون و 52 هزار و 502 نفر هم از این بیماری بهبود یافته‌اند.

آمریکا با 4 میلیون و 371 هزار و 839 نفر مبتلا، در صدر جدول بیشترین کشور ‌های آلوده قرار دارد. پس از این کشور به ترتیب برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی، مکزیک، پرو، شیلی، اسپانیا و انگلیس قرار گرفته‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر