07:44 20 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شیوع نوع جدید ویروس "تهاجمی" کرونا در شهر سیاحتی "دانانگ" ویتنام باعث شد تا ترافیک هوایی برای مدت نامعلوم لغو شود.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Reuters ترافیک هوایی با شهر دانانگ ویتنام به دلیل ظهور نوع تهاجمی ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است.

وزارت حمل و نقل این‌کشور اعلام کرده که  از  (امروز (28 جولای)  پذیرش و اعزام هواپیما از فرودگاه دانانگ برای مدت 15 روز ممنوع می‌گردد.

پیش از این گزارش شده بود که شمار احتمالی  افراد مبتلا به نوع جدیدی ویروس کرونا در این شهر، تقریباً سه برابر(حدود11 مورد) شده است، در حالی که قبلاً چهار نفر گزارش شده بودند.

پیش ازاین مقام های بهداشت ویتنام از ثبت یک ویروس جدید کرونا در این کشور خبر داده‌اند که در مقایسه با ویروس قبلی به مراتب تهاجمی‌تر عمل می‌کند.

به دنبال تشخیص تنها 4 مورد ابتلا به ویروس کرونا در شهر ساحلی «دانانگ»، دولت از حدود 80 هزار نفر از ساکنان این شهر خواست تا شهر را ترک کنند.

دو تن از این بیماران به دستگاه های تنفس مصنوعی متصل شدند.

بررسی ها نشان می‌دهد که این ویروس به سرعت تکثر می‌کند و این امر باعث ایجاد یک وضعیت جدی‌تر می‌شود.

شهر دانانگ یک شهر بندری توریستی در سواحل جنوب مرکزی ویتنام است که بیشتر محل گردشگری ساکنان خود کشور است و مسافر از کشورهای دیگر کمتر به آن سفر می‌کند.

در زمان همه‌گیری ویروس کرونا در جهان در ماه‌های مارچ و آپریل،‌ ویتنام به سرعت تمامی مرزهایش را به دنیا بست و تنها شهروندانش حق ورود داشتند که آنها نیز باید به مدت 14 روز در محل‌های تعیین شده از سوی دولت قرنطینه‌ می‌شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر