04:53 25 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

پرده کعبه چهارشنبه شب با برگزاری آیینی که هر سال با آغاز ایام حج انجام می‌شود، تعویض شد.

به گزارش اسپوتنیک، ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی می‌گوید که ریاست امور مسجدالحرام و مسجد النبی (ص) اعلام کرد که پرده کعبه طبق رسم هر ساله تعویض شده است.

پیش‌تر ریاست امور مسجدالحرام و مسجد النبی (ص) اعلام کرده بود که امیر «خالد الفیصل» امیر مکه به نیابت از ملک سلمان مراسم تعویض پرده کعبه را انجام خواهد داد.

در بافت پرده کعبه 670 کیلوگرم ابریشم خالص سیاه استفاده می‌شود و همچنین 120 کیلوگرم نخ از جنس طلا و 100 کیلوگرم نخ نقره خالص نیز برای نوشتن آیات قرآنی بر روی پرده کعبه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حجاج بیت الله الحرام امشب در منا حضور دارند و پنجشنبه (نهم ماه ذی‌الحجه معروف به روز عرفه) از منا به عرفه می روند تا مهم‌ترین بخش از آیین‌های حج را برگزار کنند.

در مراسم منا و عرفات همه زائران باید ماسک داشته باشند و یک متر و نیم فاصله اجتماعی را نیز رعایت کنند.

بر اساس اعلام رسانه‌های عربستان سعودی، هنگام ورود به عرفات، زائران باید دقیقاً در جاهایی که مشخص شده بایستند و در هر 50 متر مربع چادر، نباید بیش از 10 زائر بنشینند. ضمن آنکه وضوخانه‌های این مکان افزایش یافته و برای وضو گرفتن زائران باید فاصله یک متر و نیمی را رعایت کنند.

در پی شیوع ویروس کرونا، عربستان امسال برای نخستین بار اجازه نداده که حجاج از خارج کشور به حج بروند و فقط به افراد ساکن در عربستان اجازه حضور در مناسک حج امسال داده شده است.

در مقایسه با سال گذشته که 2 میلیون و 500 هزار نفر در مراسم حج شرکت کردند امسال پس از طی چند مرحله، حدود 10 هزار نفر از افراد خارجی مقیم عربستان و عربستانی‌ها پذیرش شده و در مناسک حج 1399 شرکت می‌کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر