04:03 25 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش تحقیقی شرکت « Content Review، در فهرست رتبه‌بندی ارزان‌ترین اینترنت همراه و نامحدود، قزاقستان در ردیف اول ایستاده است (قیمت اینترنت نامحدود در آنجا 929 روبل) (امروز هر دالر 73 روبل) است. پولند با دریافت متوسط 1.32 دالر در هر گیگابایت ارزان‌ترین اینترنت همراه را ارائه می‌دهد و روسیه ردیف سوم را با 887 روبل به خود اختصاص داده است. مکزیک و هند نیز ردیف های بعدی این فهرست را نصیب خود کردند. هند نیز با متوسط قیمت 0.26 دالر به ازای هر یک گیگابایت، ارزان‌ترین قیمت اینترنت همراه را به شهروندان و کاربرانش ارائه می‌دهد.

بطور کلی در جهان اینترنت همراه گران تر شده و 8 درصد افزایش نشان داده است. گفته می شود که دلیل گران شدن هر گیگابایت مشروط به راه‌اندازی شبکه « جی 5» و فشار بر شبکه اینترنت به دلیل شیوع ویروس همه‌گیر کووید است. بطور متوسط قیمت هر گیگابایت در جهان کمی بیش از 2 دالر است و در روسیه حدود 50 سنت. قیمت متوسط اینترنت نامحدود در جهان حدود 74 دالر است و در روسیه حدود 12 دالر.

هم‌اکنون گرایش امتناع از تعرفه اینترنت نامحدود در کشورهای جهان مشاهده می شود و 10 کشور از 50 کشور با بهترین شاخص درآمد ناخالص ملی از این نوع قیمت‌گذاری خودداری کردند. راه‌اندازی شبکه «جی 5» نیز باعث افزایش قیمت اینترنت می شود.

به دلیل شیوع ویروس همه‌گیر کووید، فشار بر شبکه اینترنت از 20 تا 40 درصد افزایش یافت که بنوبه خود باعث افزایش مخارج  اوپراتورها برای رفع خرابی ها در شبکه و خطوط اینترنتی شد. در زمینه تحریم های آمریکا علیه هووای و شرکت های چینی، اوپراتورهای فراملی قیمت خدمات خود را افزایش دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر