16:20 18 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور برزیل که به بیماری ویروس کرونا دچار شده است از تشدید وخامت حال خود خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، ژائیر بولسانورو رئیس جمهور برزیل پس از 20 روز از اعلام دچار شدن به ویروس کرونا و قرنطینه در یک سخنرانی زنده تلویزیونی از بدتر شدن وضعیت جسمانی خود خبر داد. 

وی گفت، در حال استفاده از داروهای آنتی بیوتیک به خاطر عفونت شش هایش است و در جریان روزهای گذشته وضعیت جسمانی‌اش بدتر شده است.

وی در این سخنرانی از عفونی شدن شش ‌هایش خبر داد و گفت: آزمایش خون دادم و نسبت به روز پیش احساس ضعف بیشتری می‌کنم که علت آن به گفته پزشکان درمانگر عفونت شش است. 

بولسانورو افزود: پس از 20 روز قرنطینه من مشکلات جدیدی پیدا کرده‌ام. 

براساس گزارش اسکای نیوز، ژائیر بولسانورو که از روز 7 جولای به ویروس کرونا دچار شده است تقریبا سه هفته است که در کاخ ریاست جمهوری برزیل در قرنطینه به سر می‌برد.

این درحالیست، که گروهی از اعضای اتحادیه‌های برزیل به نمایندگی از کارکنان بهداشت و درمان برزیل در اقدامی اعتراضی به دنبال تسریع گسترش ویروس کرونا در این کشور، از رئیس جمهور شکایت کرده‌اند.

این پزشکان برزیلی با طرح شکایتی در دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) از آن درخواست کردند، تا در خصوص «جرایم» دولت بولسونارو «علیه بشریت» و مدیریت وی در رسیدگی به گسترش ویروس کرونا تحقیق کند.

یادآوری می کنیم، که بولسانورو از جمله رهبران جهان بود که گسترش ویروس کرونا را یک بیماری خفیف و معمولی مانند آنفلوآنزا توصیف می کرد و این مساله باعث سهل انگاری های دولت در مدیریت بحران مقابله با کرونا در این کشور شد. 

وی همچنین تا مدت‌ها از پوشیدن ماسک و التزام به فاصله اجتماعی در عموم خودداری می‌کرد و به دلیل عدم گزارش صحیح شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر