16:20 25 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور فیلیپین به مردمش پیشنهاد کرد که ماسک‌های صورت خود را که برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا استفاده می‌کنند، با بنزین تمیز کنند و تاکید کرد که اصلا شوخی ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، رودریگو دوترته، رئیس‌جمهور فیلیپین بار دیگر بر دیدگاه خود درباره قابلیت گازوئیل و بنزین در ضدعفونی ماسک‌های محافظ صورت برای مقابله با انتشار ویروس کرونا تاکید کرد.

رئیس جمهوری فیلیپین پیشتر نیز چنین اظهارنظری کرده بود اما مقام‌های این کشور به سرعت حرف‌هایش را اصلاح کرده و گفتند که وی شوخی کرده است.

مقام‌های بهداشتی فیلیپین گفته‌اند که ماسک‌های پارچه‌ای را باید به صورت عادی شست و ماسک‌های جراحی پس از یک بار مصرف باید دور انداخته شوند.

اما روز جمعه، دوترته این اظهارات را رد کرده و گفت: «آنچه من گفته بودم درست است.  شوخی نمی‌کنم به پمپ بنزین بروید و ماسک‌های خود را با بنزین بشویید، بنزین جای ماده ضدعفونی‌کننده عمل می‌کند».

استفاده از بنزین برای ضدعفونی ماسک با واکنش فوری پزشکان، متخصصان و حتی سیاستمداران روبه‌رو شده‌است .مشخص نیست که آیا بنزین می‌تواند ماسک را ضدعفونی کند. تماس طولانی مدت با بنزین می‌تواند مضر باشد و به دلیل اشتعال‌زایی این مایع، احتمال آتش گرفتن آن زیاد است.

شماری از مخالفان سیاسی دوترته نیز گفته‌اند این پیشنهاد رئیس‌جمهور توصیه خطرناکی‌ست که کسی نباید آن را اجرا کند.

فیلیپین با یکی از گسترده‌ترین بحران‌های ناشی از همه‌گیری کووید-19 در جنوب شرق آسیا روبه‌رو است. میلیون‌ها نفر از شهروندان این کشور در مناطق پر ازدحام پایتخت ساکن هستند. استفاده از ماسک در این کشور اجباری‌ست.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر