14:45 27 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

صدها تن از مردمان عشایر عربی در حومه شرقی دیر الزور سوریه به مقرهای نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) که تحت حمایت آمریکا است، یورش برده و افراد مسلح حاضر در این مقرها را به اسارت گرفتند.

خبرنگار اسپوتنیک در حسکه گزارش داد که صدها تن از مردمان عشایر عربی در شهرها و مناطق و روستاهای حومه شرقی دیر الزور صبح امروز تظاهرات اعتراض آمیزی را علیه افراد مسلح قسد برگزار کرده و به مقرهای این گروه یورش بردند.

این تظاهرات برای روشن شدن عاملان ترور شیوخ و سرشناسان عشایر عربی در این منطقه برگزار شد.

خبرنگار اسپوتنیک گزارش داد که تظاهرکنندگان به مقرهای قسد در دو منطقه الحوایج و ذیبان با سلاح‌های سبک و نارنجک یورش برده و تعدادی از افراد مسلح قسد را که مورد حمایت آمریکا است، به اسارت گرفتند.

منابع محلی در روستای الحوایج در دیر الزور سوریه اعلام کردند که شش تن در پی تیراندازی به تظاهرکنندگان در این منطقه زخمی شدند.

نیروهای سوریه دموکراتیک به سمت تظاهرکنندگانی که در مخالفت با نیروهای قسد به خیابان‌ها آمده بودند، تیراندازی کردند.

تظاهرکنندگان خواهان روشن شدن حقیقت کشته شدن یکی از شیوخ قبیله العکیدات بودند که در پی تیراندازی افراد ناشناس به موتر وی در روز گذشته در نزدیکی روستای الحوایج کشته شد.

در پی اقدامات شبه نظامیان سوریه دموکراتیک، اعتراضات به صورت چشم‌گیری در روستاها و مناطق مجاور با شهر الشحیل، ذیبان و الحوایج در حال افزایش است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر