01:15 28 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ولادیمیر پوتین به رئيس جمهور لبنان در پیوند به انفجار مهیب در بندر بیروت ابراز تسلیت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی کرملین اعلام کرده است که ولادیمیر پوتین، رئيس جمهور روسیه به میشل عون، رئيس جمهور لبنان بخاطر تلفات جانی و تخریب گسترده در نتیجه انفجار در بندر بیروت، مراتب تسلیت ابراز کرده است.

پوتین گفته است: "روسیه در غم و اندوه مردم لبنان شریک است. از شما می‌خواهم تا مراتب همدردی و حمایت را به نزدیکان جان باختگان و همچنان آرزوی صحت‌یابی زود را به زخمی‌ها برسانید".

شام امروز (سه شنبه، ۴ اگست) در شهر بیروت، پایتخت لبنان یک انفجار قوی رخ داد و شهر را لرزاند. گفته می‌شود قبل از انفجار، یک صدای نه چندان بلند شنیده شد، پس از پنج دقیقه دود سیاه و سفید پیدا شد و سپس انفجار قوی رخ داد و یک ستون دود سرخ را به آسمان بلند کرد. در شعاع چند کیلومتری ساحه انفجار شیشه‌های ساختمان‌ها شکسته اند.

رسانه‌ها از کشته‌شدن دست کم ۱۰ تن و زخمی‌شدن بیش از صد تن، گزارش داده اند.

به گفته رئيس عمومی امنیت عامه لبنان، ممکن است این رویداد در نتیجه منفجر شدن مواد انفجاری که مدت زیادی در انبار بندر بیروت نگهداری می‌شد، رخ داده باشد.

پیش از این شبکه تلویزیونی لبنانی LBCI گزارش داده بود که ممکن است انفجار امروزی در بندر بیروت ناشی از منفجر شدن سدیم نیترات (ترکیب کیمیاوی) که یک سال قبل از یک کشتی ضبط شده بود، باشد. تا هنوز رسما دلیل این حادثه اعلام نشده است.

مرتبط:

انفجار نیرومند در پیرامون بندر بیروت/ شمار زخمی ها از ده ها به صدها نفر افزایش یافت + ویدیو
مقایسه انفجار در بیروت با رویدادهای هسته‌ای هیروشیما و ناگاساکی
اعلام عزای عمومی در لبنان توسط نخست وزیر این کشور/اسرائیل کار ما نیست
واکنش سازمان ملل به انفجار مهیب در بیروت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر