21:42 01 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه روسیه اعلام کرده است که مسکو از پلان‌های امریکا برای کاهش نظامیان امریکایی در افغانستان الی ۴ هزار نفر، استقبال می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، الکسی زایتسف، معاون اداره اطلاعات وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه، ۶ اگست) در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: "ما از قصد واشنگتن برای ادامه کاهش شمار نظامیان امریکایی در افغانستان و رساندن آن به ۴ – ۵ هزار نفر تا ماه نومبر سال جاری، استقبال می‌کنیم".

قبل از این دونالد ترامپ، رئيس جمهور ایالات متحده امریکا گفته بود که در آینده نزدیک شمار نظامیان امریکایی در افغانستان به ۴ هزار نفر کاهش خواهد یافت.

معاون اداره اطلاعات وزارت خارجه روسیه افزود: "اظهارات رئيس جمهور ترامپ را تایید تعهد وی به وعده انتخاباتی اش مبنی بر اخراج نیروهای امریکایی از افغانستان و عزم قوی کاخ سفید برای اجرای مسوولیت‌هایش براساس تواقفنامه صلح با جنبش طالبان، می‌پنداریم".

وی خاطر نشان ساخت که روسیه مطمئن است که اجرای کامل توافقنامه میان امریکا و طالبان، و همچنان آغاز مذاکرات مستقیم بین‌الافغانی راه را برای تامین صلح و ثبات پایه دار در افغانستان هموار می‌کند.

در ماه فبروری سال جاری، هیئت امریکایی و نمایندگان گروه طالبان در قطر، طی مراسم ویژه برای نخستین بار در طول ۱۸ سال جنگ، توافقنامه صلح به امضا رساندند. براساس این توافق، نیروهای خارجی باید در ظرف ۱۴ ماه از افغانستان بیرون شوند و همچنان مذاکرات بین‌الافغانی پس از ختم تبادله زندانیان میان حکومت افغانستان و گروه طالبان، آغاز شود.

پیش از این مایک پامپئو، وزیر امور خارجه امریکا گفته بود که امریکا قصد دارد تا ماه می سال ۲۰۲۱ تمام نیروهایش را از افغانستان اخراج کند.

مرتبط:

مشاور امنیت ملی ترامپ به رهبران افغانستان: خشونت باید متوقف شود
تصمیم ترامپ برای انتخاب سفیری که مخالف حضور نیروها در افغانستان باشد
پیشنهاد جدید امریکا به دولت افغانستان؛ حبس خانگی برای زندانیان طالبان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر