03:09 01 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

تظاهرات کنندگان در بیروت پایتخت لبنان، در جریان اعتراضات ضددولتی با توجه به انفجار بندر بیروت، مقر وزارت امور خارجه در پایتخت لبنان را اشغال کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل لبنان نیوز، معترضین روز شنبه ساختمان وزارت امور خارجه لبنان را اشغال کردند.

​طبق گزارش این خبرگزاری، معترضین به داخل ساختمان وزارت امور خارجه لبنان در بیروت با پوسترهای «بیروت-شهر غیرنظامی» و «پایتخت انقلاب» هجوم بردند.

این خبرگزاری همچنان می‌گوید که ارتش لبنان در حال حاضر وارد ساختمان وزارت خارجه در بیروت شده است. ساختمان وزارت خارجه لبنان در اثر انفجار روز سه شنبه در بندر بیروت به شدت آسیب دیده است.

پیشتر از اعتراضات مردمی در لبنان در نزدیکی ساختمان پارلمان این کشور و درگیری شدید بین معترضین و نیروهای پولیس گزارش شد. صلیب سرخ لبنان شمار مصدومین تظاهرات در بیروت را 60 نفر اعلام کرد که، از این تعداد 14 نفر به شفاخانه منتقل شده اند.

چند روز پیش انفجاری مهیب در بندر بیروت رخ داد. طبق اظهارات مقامات این کشور، 2 هزار و 750 تن نیترات آمونیوم طولانی مدت بدون تمهیدات ایمنی در بندر بیروت نگه داشته شده و دلیل انفجار نیز همین امر بوده است. به گفته استاندار این شهر، نیمی از ساختمان های این شهر آسیب دیده و به دلیل تعداد زیاد مجروحین ظرفیت شفاخانه های این شهر تکمیل شده است. لبنان در پی این حادثه عزای عمومی سه روزه و در بیروت به مدت دو هفته وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر