13:34 17 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 74
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه پاکستان که طی روزهای اخیر انتقاد تندی به سکوت سران آل سعود در قبال کشتار مسلمانان کشمیری داشت از پس دادن وام یک میلیارد دالری عربستان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان اعلام کرد که احزاب اپوزیسیون که نسبت به سخنان ما در قبال عربستان و مردم کشمیر اعتراض دارند در اصل مساله کشمیر را به درستی متوجه نشده‌اند.

وی تصریح کرد: کشمیر موضوعی نیست که روی آن بازی سیاسی صورت بگیرد و احزاب اپوزیسیون این را باید به درستی درک کنند.

قریشی گفت: ما روابط خوبی با عربستان داریم ولی آنها باید درک کنند مساله کشمیر چه اندازه برای ما اهمیت دارد و وظیفه خود را نسبت به کشمیر انجام دهند.

او افزود: ما وظیفه داشتیم موضوع کشمیر را در تمام سطوح رسمی و بین‌المللی مطرح کنیم و این کار را انجام دادیم البته توقع از سازمان همکاری اسلامی که ریاست آن را عربستان به عهده دارد بیش از اقدامات آن بود.

معاون حزب تحریک انصاف گفت: اگر مسوولین دولت عربستان به خوبی درک می‌کردند که موضوع کشمیر چه اهمیتی دارد آن را جدی‌تر گرفته و جلسه‌ای را با حضور اعضای سازمان همکاری اسلامی برای بررسی مساله کشمیر برگزار می‌کردند.

قریشی که آشکارا از ناامید شدن خود نسبت به اقدام سعودی‌ها و احتمال تشکیل ائتلافی جدید برای حمایت از موضوع کشمیر سخن گفته بود، تاکید کرد: ما یک میلیارد دالر وام عربستان را پس خواهیم داد زیرا کاهش قیمت نفت باعث شده آنها به مشکل مالی برخورد کنند.

این در حالی است که از ماه گذشته ارائه نفت و مشتقات آن به صورت نسیه از طرف عربستان قطع شده است و دولت اسلام آباد در راستای توجیه آن اعلام کرد: قرارداد خرید نفت به صورت نسیه یک ساله بوده است.

دولت سعودی به دلیل داشتن منافع مشترک با هند حاضر نیست در مورد مساله کشمیر و وضعیت وخیم مسلمانان آن سخن بگوید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر