جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور فیلیپین به پژوهشی که مسکو برای ساخت واکسن کرونا انجام داده بسیار اعتماد دارد. 

به گزارش اسپوتنیک، رودریگو دوترته رئیس‌جمهور فیلیپین درباره تلاش‌های روسیه در ساخت واکسن کرونا گفت: "من به رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین می‌گویم، که در مطالعاتی که شما برای مقابله با کووید (بیماری کووید-۱۹) انجام می‌دهید اعتماد دارم".

وی در ادامه خطاب به رئیس‌جمهور روسیه گفت: "من بر این باورم واکسنی که شما ساخته‌اید برای بشریت بسیار خوب است".

رئیس‌جمهور فیلیپین درباره آزمایش این واکسن هم گفته که وی می‌تواند نخستین نفری باشد که این واکسن روی او آزمایش می‌شود.

دوترته در ماه جولاین، به دلیل نگرانی درباره در دسترس بودن واکسن کرونا در کشورهای در حال توسعه، از همتای چینی خود خواست در صورت ساخت واکسن، فیلیپین را در اولویت قرار دهد.

رئیس‌جمهور فیلیپین به دلیل آمار بالای دچار شدگان به ویروس کرونا در این کشور محدودیت‌های سختی را در داخل و اطراف شهر مانیل، پایتخت این کشور اعمال کرده است.

وی در صحبت‌های روز گذشته خود گفت در صورتی که وضعیت همه‌گیری این بیماری مهارنشدنی شود، سر‌بازانی را برای اعمال این محدودیت‌ها مستقر خواهد کرد.

یادآوری می کنیم، که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، امروز از تأیید نخستین واکسن کرونا توسط وزارت بهداشت کشورش خبر داد و گفت: این واکسن بر روی یکی از دخترانش آزمایش شده و مشکلی پیش نیامده است.

فیلپین ۱۳۹ هزار و ۵۳۸ دچار شده به ویروس کرونا را تا اکنون شناسایی کرده است، که از این میان ۲ هزار و ۳۱۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر