09:56 30 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

یک مقام سازمان جهانی صحت ارزیابی خود را درباره استفاده واکسین کرونا «اسپوتنیک وی» برای جهان را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، رانا حاجی مدیر برنامه‌های سازمان جهانی صحت در خاورمیانه امروز چهاشنبه 12 اگست گفت که سازمان جهانی صحت هنوز آمادگی این را ندارد که بگوید آیا می‌توان از واکسین کرونا روسی «اسپوتنیک وی» در سراسر جهان استفاده کرد.

وی می‌گوید که اطمینان دارد که فدراسیون روسیه از توانایی‌های فنی در زمینه تولید یک داروی با کیفیت برخوردار است.

او در ادامه گفت: «واکسین روسی مرحله اول و دوم را پشت سر گذاشته و اکنون مرحله سوم آزمایش را نیز پشت سر گذاشته است. آنها تمام آزمایش ها را پشت سر نگذاشته اند، اما تخمین زده می‌شود که این واکسین آماده استفاده محلی است، حداقل در روسیه. ما با مقامات صحی روسیه در تمام دائم استیم و می‌دانیم که روسیه به‌طور کلی، این توانایی‌های علمی و فنی را برای ساخت واکسین‌ها با کیفیت بالا دارد.

او همچنان یادآورد که سازمان جهانی صحت در حال حاضر آماده نیست تا بگوید که آیا واکسین کرونا در خط با پارامترهایی است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ اما ما با فدراسیون روسیه در تمام دائم هستیم.

پیش از این، در تاریخ 11 ماه اگست ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در نشست اعضای دولت اعلام کرد که واکسین ضد کرونا در روسیه به ثبت رسید. وی در ادامه گفت: تا آنجا که من می‌دانم امروز صبح، 11 ماه اگست روسیه اولین کشور جهان بود که واکسین ضد ویروس کرونا را به ثبت رساند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر