22:41 18 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

زاخارووا: اوضاع لبنان مسئله داخلی این کشور است و باید از طریق گفتگوهای داخلی حل و فصل شود.

به گزارش اسپوتنیک. ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز پنجشنبه گفت، مسکو تحولات اخیر لبنان را مسئله داخلی این کشور می داند و نیروهای سیاسی این کشور را به گفتگو دعوت می نماید. 


ماریا زاخارووا در جمع خبرنگاران گفت: "ما خواستار این هستیم که تمام مسائل مهم مربوط به سیاست داخلی لبنان توسط خود لبنانی ها به شکل قانونی و از طریق گفتگو و دستیابی به یک اجماع ملی گسترده و بدون مداخله خارجی حل و فصل شود."
به گفته وی، سیاستمداران لبنانی باید متحد شوند تا مشترکا بر عواقب این فاجعه در بندر بیروت پیروز شوند و کشور را از بحران خارج کنند. "قبل از هر چیز، در راستای خنثی کردن تنش ها و عدم خشونت و همچنین جلوگیری از لغزش بیشتر اوضاع به سمت هرج و مرج و نقطه بدون بازگشت، گام های مشترک بردارند."

عصر سه شنبه یک انفجار قدرتمند در بندر بیروت لبنان رخ داد. حسن دیاب، نخست‌وزیر لبنان این انفجار را ناشی از ذخیره نادرست 2.750 تن ماده نیترات آمونیوم در بندر بیروت به مدت شش سال خواند. نخست‌وزیر لبنان روز چهارشنبه را در کشور روز عزاداری اعلام کرد.

این انفجار آنقدر قدرتمند بوده که حتی صدای آن در نیکوزیا پایتخت قبرس (حدود 240 کیلومتر از بیروت) شنیده شده است.

پیشتر، معاون رئیس جمهور ترکیه در سفرش به لبنان گفت که تا زمان بازسازی و از سر گرفته شدن کار بندر بیروت، ترکیه یکی از بنادر خود را در اختیار لبنان می‌گذارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر