21:49 23 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در فرمان رئیس جمهور امریکا ذکر شده است، که دلیلی بر این باور وجود دارد که ByteDance ممکن است اقداماتی انجام دهد که تهدیدی برای تضعیف امنیت ملی کشور باشد.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی کاخ سفید با انتشار متن دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا روز جمعه دستورالعملی را امضا كرد كه به ByteDance ملزم است تا تمام دارایی های مربوط به TikTok را در ایالات متحده واگذارد. 
در این مصوبه آمده است: "دلایل قانع کننده ای وجود دارد که باور داشته باشیم که ByteDance، با دستیابی به دارایی های Musical.ly ، می تواند اقداماتی را انجام دهد که امنیت ملی ایالات متحده را تهدید کند. در نتیجه ByteDance با خرید  Musical.ly و TikTok هر دو را ادغام می کند و یک برنامه واحد برای شبکه های اجتماعی ایجاد می کند". 

در این سند آمده است، كه ظرف 90 روز از انتشار این فرمان (قابل تمدید برای 30 روز) ، كمیته سرمایه گذاری خارجی امریكا باید ByteDance و شركتهای زیرمجموعه اش را موظف كند از شر همه دارایی ها و حقوق در ایالات متحده خلاص شود. علاوه بر این ، شرکت باید از کلیه داده های کاربری به دست آمده از TikTok و Musical.ly خلاص شود و سپس این مورد را به کمیته گزارش دهد.

یادآوری می کنیم، که ترامپ به تاریخ 6 اگوست دو دستورالعمل اجرایی ممنوعیت هرگونه معاملات با صاحب برنامه TikTok ، ByteDance و شرکتهای زیر مجموعه این شرکت ها را صادر کرد. 

 

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر