08:27 19 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کاندید ریاست جمهوری امریکا گفته است که پرداخت جایزه برای قتل سربازان امریکایی از سوی روسیه را تحمل ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن، کاندید حزب دمکرات‌ها در انتخابات امریکا گفته است که زمان ریاست جمهوری وی، امریکا از جایزه روسیه برای قتل سربازانش چشم پوشی نمی‌کند.
بایدن گفت: "من به عنوان رئیس جمهور، از متحدان و دوستانم حمایت خواهم کرد و برای مخالفان خود روشن می‌کنم که روزهای عاشق‌بازی با دیکتاتورها ختم شده است. تحت رهبری بایدن، امریکا به پرداخت جوایز روسیه برای قتل سربازان امریکایی چشم بسته نخواهد کرد."


وی همچنان افزود: "دخالت خارجی‌ها در انتخابات ایالات متحده امریکا را تحمل نخواهم کرد."
چندی پیش روزنامه نیو یارک تایمز مقاله‌ای را منتشر کرد و در آن با ارجاع به مقامات اطلاعاتی که نام آن‌ها فاش نشده، ادعا شده بود که گویا به دونالد ترامپ یک گزارش اطلاعاتی درمورد اینکه روسیه به طالبان بخاطر کشتن سربازان امریکایی پاداش می‌دهد، ارائه شده اما ترامپ به آن واکنشی نشان نداده است.
پس از آن روزنامه واشنگتن پست نیز نوشته بود که چندین نظامی امریکایی در افغانستان بخاطر "تبانی" مسکو با طالبان، کشته شده اند.
طالبان این گزارش را رد کرد و دونالد ترامپ نیز گفته است که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.
پس از آن سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که بخاطر این مقاله دروغین در شبکه‌های اجتماعی فراخوان‌ها "تصفیه حساب با روس‌ها" پیدا شد. دیپلومات‌های روسیه اطلاعات درمورد تهدیدها را به ارگان‌های مجری قانون و وزارت خارجه امریکا سپرده است. همچنان در وزارت خارجه روسیه این مقاله نیو یارک تایمز را جعلی نامیده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر