11:25 03 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در بیست و چهار ساعت گذشته بیش از چهل و شش هزار بیمار کرونایی در امریکا شناسایی شده است. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، همزمان با هشدارهای مکرر مسئولان درمانی مختلف در امریکا درباره افزایش سریع شمار دچار شدگان به ویروس «کووید۱۹» در این کشور، شمار دچار شدن روزانه در ایالات متحده همچنان رو به افزایش است. 

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از همه ایالت‌های امریکا به صورت مجموع، ۴۶,۲۸۶ مورد جدید دچار به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز ۱,۱۴۳ امریکایی بر اثر دچار شدن به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بدین ترتیب، شمار کل دچار شدگان به ویروس کووید۱۹ در امریکا به ۶,۰۴۶,۶۳۴ نفر و شمار قربانیان بر اثر این بیماری به ۱۸۴,۷۹۶ تن افزایش یافت.

آمار وبگاه ورلدامتر مقداری از امار دانشگاه «جانز هاپکینز» از شمار دچار شدگان و جان‌باختگان بیشتر است و دلیل آن نیز عدم اعلام آمار از سوی برخی ایالت‌های امریکا از جمله نیویورک به «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری» این کشور موسوم به CDC است که به تبع در سایت جانز هاپکینز نیز درج نمی‌شود.

این در حالی است، که سازمان سی‌دی‌سی چندی پیش اعلام کرد نتایج آزمایش پادتن ویروس کرونا در حد فاصل اواخر ماه مارچ تا اوایل ماه می نشان می‌دهد، شمار دچار شدگان این ویروس در امریکا شاید ۱۰ برابر آمارهای رسمی باشد.

نمودار دچار شدگان و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که روز شنبه شمار کسانی که در جهان به این بیماری دچار شدند از  از ۲۴ میلیون و ششصد هزار نفر فراتر رفت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر