23:05 24 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

 رئیس جمهور امریکا گفت، که چهار سال پیش وقتی رئیس جمهور شد، خاورمیانه در هرج و مرج بود، اما به لطف اقدامات او، اوضاع بهتر شده است.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در سخنرانی اش در کنوانسیون حزب جمهوری خواه گفت: "هنگامی که من رئیس جمهور شدم، خاورمیانه در هرج و مرج بود، داعش حاکم بود، قدرت ایران در حال افزایش بود، در افغانستان جنگ بود".

ترامپ افزود: "من از یک معامله وحشتناک با ایران بیرون شدم، برخلاف بسیاری از رئیسان جمهور پیش از من، به قول های خود عمل کردم و اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناختم و سفارت را به آنجا منتقل کردم".

رئیس جمهور امریکا درباره این معامله خاطرنشان كرد، كه ایالات متحده ساختمان سفارت جدید احداث نكرده و در نتیجه، انتقال مأموریت دیپلماتیک به بودجه اضافی زیادی احتیاج ندارد.

وی همچنین یادآوری کرد، که ایالات متحده حاکمیت اسرائیل را بر بلندی های جولان به رسمیت می شناسد و در اوایل این ماه توافق را برای عادی سازی روابط بین اسرائیل و یک کشور عربی برای نخستین بار در 25 سال گذشته تسهیل کرد.

ترامپ در پایان گفت: "ما داعش را شکست دادیم و رهبر آنها ابوبکر البغدادی را کشتیم".

یادآوری می کنیم، که از سال 2014 ائتلاف زیر رهبری امریکا عملیات نظامی در برابر داعش را در سوریه، عراق، افغانستان و شماری از نقاط دیگر انجام می دهد و در سوریه بدون رضایت مقامات رسمی این کشور فعالیت می کند. دمشق اقدامات امریكا را اشغال می خواند و كنترل میدان های نفتی را دلیل اصلی حضور سربازان امریكایی می داند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر