08:55 01 مارچ 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

 رهبر امارات متحده عربی فرمان لغو تحریم اقتصادی اسرائیل را صادر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، خلیفه بن زید آل نهیان رهبر امارات متحده عربی دستور لغو تحریم اقتصادی اسرائیل را صادر کرده و این تصمیم به دنبال عادی سازی روابط دو کشور گرفته شده و طبق آن شرکت های اماراتی اجازه تجارت با اسرائیل را دریافت کردند.

در خبر منتشره از سوی خبرگزاری دولتی امارات آمده است: "رهبر امارات متحده عربی با صدور فرمان شماره 4 سال 2020 ، قانون فدرال شماره 15 سال 1972 را در مورد تحریم اسرائیل و تحریم های مربوطه را مطابق با اعلام پیمان صلح با اسرائیل لغو کرد".

بر پایه فرمان جدید اکنون شرکت ها و کارآفرینان منفرد در امارات متحده عربی مجاز به انجام معاملات تجاری و مالی با شرکت های اسرائیلی هستند، اسرائیل می تواند هر کالا و محصولی را به امارات وارد کرده و در خاک این کشور عربی تجارت کند.

یادآوری می کنیم، که پیش از این، اسرائیل و امارات توافق کردند که روابط دو کشور را کاملاً عادی کنند. در بیانیه سه جانبه مشترک با ایالات گفته شده است، که اسرائیل طبق شرایط توافق خود با امارات ، اجرای تصمیم گسترش حاکمیت تل آویو به سرزمین های کرانه باختری را به طور موقت به تعویق می اندازد. همچنین ، طی هفته های آینده ، اسرائیل و امارات چند توافق نامه را در زمینه سرمایه گذاری، گردشگری، پروازهای مستقیم، امنیت، ارتباطات از راه دور و سایر موارد به امضا می رسانند. رهبری فلسطین از مخالفت شدید خود با توافق سه جانبه و محکوم کردن آن خبر داده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر