01:22 25 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

نخست وزیر اسرائیل و مشاوران رئیس جمهور امریکا با انتشار بیانیه گفتند، که دیگر کشورهای عربی ممکن است به زودی به توافقنامه صلح با امارات بپیوندند.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و جارد کوشنر مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا و رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی امریکا به تاریخ 30 اگوست درباره این موضوع به خبرنگاران گفتند: فردا 31 اگوست، یک هواپیمای ال آل یک هیئت مشترک اسرائیلی و امریکایی را به امارات می رساند.

نخست وزیر اسرائیل درباره جزئیات معاهده ای برای عادی سازی روابط بین اسرائیل و امارات گفت، که با امارات همکاری خواهد کرد.

در این سفر كوشنر و اوبراین مشاوران رئیس جمهور امریکا از اعضای هیات خواهند بود.

نتانیاهو خطاب به آنها گفت: "فردا شما نخستین پرواز بازرگانی اسرائیل به امارات متحده عربی خواهید بود. دیروز، امارات تحریم اسرائیل را برای نخستین بار لغو کرد و درها را برای تجارت و سرمایه گذاری و همچنین همکاری بین بهترین اقتصادهای خاورمیانه گشود. دور نیست روزی که آنها از ما بپرسند - به طور کلی چگونه ممکن است غیر از این باشد؟ "ю

به گفته نخست وزیر اسرائیل، "دیگر کشورهای عربی جهان نیز به ما خواهند پیوست".

با این حال ، نتانیاهو مشخص نکرد که از کدام کشورها صحبت می کند.

نخست وزیر اسرائیل همچنین از همه کشورها خواست، که "از ایالات متحده در مخالفت با تجاوزات ایران و برنامه های تهران برای ایجاد سلاح اتمی پشتیبانی کنند".

یادآوری می کنیم، که امارات و اسرائیل ماه گذشته با میانجگری امریکا بر سر عادی‌سازی روابط بین خود به توافق رسیدند و قرار است این توافق با امضای محمد بن زاید، ولی‌عهد ابوظبی و نتانیاهو در کاخ سفید رسمی شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر